piątek, 2 grudnia

Podsumowanie – kwiecień 2021 r.

Ostatni miesiąc jest chyba pierwszym, w którym ilość przeczytanych książek przekroczyła obejrzane filmy. Złożyły się na to dwie rzeczy – przede wszystkim obejrzałem wyjątkowo mało filmów – tylko 4 tytuły. Z drugiej strony skończył mi się darmowy okres na abonament eMpik Go “Audiobooki i ebooki”, a ponieważ od ponad miesiąca jestem posiadaczem swojego pierwszego czytnika ebooków, postanowiłem wieczory w łóżku przeznaczać na lekturę, szczególnie że model, który posiadam – Kindle 10, ma na wyposażeniu podświetlenie. O samym czytniku prawdopodobnie napiszę kiedyś osobny wpis.

Spośród książek, poza technicznym tytułem “Mistrzowski SQL. 61 technik pisania wydajnego kodu SQL“, wszystkie przeczytałem właśnie na czytniku. Postanowiłem w pierwszej kolejności poznać lub w niektórych przypadkach przypomnieć sobie klasykę literatury, w czym pomaga strona https://wolnelektury.pl/ – pobrane mam już kilkanaście tytułów, które dołączyły do jeszcze dłuższej kolejki “tradycyjnych” książek czekających na przeczytanie.

W filmach niestety tym razem bez perełek, które mógłbym szczególnie polecić. Fani pierwszego filmu “Jak wytresować smoka” mogą bez obaw sięgnąć po dwa kolejne części, które choć są wg mnie nieco słabsze, nadal mogą sprawić przyjemność z oglądania.

W kwietniu skończyłem też oglądać serial “Grace i Grace“. Ciekawie opowiedziana historia, zakończenie które pozwala na samodzielną interpretację oraz tylko 6 odcinków sprawiają, że warto sięgnąć po ten tytuł.

Nie mogę też nie wspomnieć o serii “Zwiadowcy“. Jest to cykl książek przeznaczony dla młodzieży, ale po dobrych opiniach planowałem sobie kupić i samemu sprawdzić. Udało mi się jednak przesłuchać pierwszą część w ramach abonamentu Empik GO. Audiobook spodobał mi się na tyle, że planuję w przyszłości przedłużyć abonament, aby przesłuchać pozostałe części, które również dostępne są w tej aplikacji.

KSIĄŻKI

TYTUŁOCENA
Poszukiwacze skarbu4
Przygody Młodych Bastablów5
Pies Baskervillów7
Mistrzowski SQL. 61 technik pisania wydajnego kodu SQL9
Kajtuś Czarodziej6
W pustyni i w puszczy6

AUDIOBOOKI

TYTUŁOCENA
Ruiny Gorlanu. Zwiadowcy. Księga 18

SERIALE

TYTUŁOCENAGDZIE OBEJRZEĆ
Grace i Grace8https://www.netflix.com/title/80119801

FILMY

TYTUŁOCENAGDZIE OBEJRZEĆ
Tajemniczy ogród6https://www.netflix.com/title/943427
Jak wytresować smoka 27https://www.netflix.com/title/70298991
Koleżanka ze szkolnej ławki3https://www.netflix.com/title/81411175
Jak wytresować smoka 37https://www.netflix.com/title/81021806

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.