środa, 22 września

Zakopane – gdzie tanio zjeść?

Szukając miejsca w Zakopanem, gdzie można zjeść tani obiad, trafiłem na dwa miejsca. W obu za kilkanaście złotych dostajemy dwudaniowy posiłek, którym można się bez problemu najeść po kilkugodzinnym trekkingu po Tatrach.

Restauracja Polana w budynku ZUS

To miejsce wybierałem najczęściej podczas ubiegłorocznej wizyty w Zakopanem. Mieści się w budynku ZUSu na ul. Gimnazjalnej 6. Dużo miejsca, danie dnia (zupa + drugie danie + kompot) chyba za 17 zł, czynne do godziny 19:00, porcje duże i smaczne. Jedyny minus to płatność tylko gotówką. Niestety w tym roku przywitała mnie zamknięta brama z informacją, że restauracja została przeniesiona do Poronina, na ul. Za Torem 21d. Co prawda było to tylko ok. 2 km od miejsca, gdzie nocowałem, ale nie było mi to po drodze, więc opinii o nowym miejscu nie mam wyrobionej. Czytając jedynie te w Google Maps to chyba jest średnio.

Stołówka szkolna w Liceum Ogólnokształcącym im. Oswalda Balzera

Stołówka mieści się w budynku LO na ul. Słonecznej 1, wejście od strony wskazanej strzałką na mapie niżej. W ubiegłym roku jadłem tu raz, ale akurat trafiłem na dość duży tłum, a sam obiad był dość nijaki. W tym roku, ze względu na przeniesienie “Polany”, postanowiłem dać temu miejscu kolejną szansę. Była to dobra decyzja. Jadłem tam w sumie 5 razy podczas ostatniego wyjazdu i za każdym razem trafiłem na bardzo dobre jedzenie (jak za tę cenę – chyba jedyna “wpadka” to był jeden trochę niedogotowany ziemniak), a przy tym nie było tłoczno i nawet udawało mi się trafić na całkowicie pusty stolik.

Stołówka oferuje stałe menu (zupy, drugie dania, dodatki) w przystępnych cenach oraz danie dnia (zupa + drugie danie + kompot) w cenie 15 zł (stan na sierpień 2020 r.). Duży plus to możliwość płatności kartą. W ramach dania dnia mamy do wyboru dwie zupy oraz 3 drugie dania, chociaż im później przyjdziemy, tym większa szansa, że już któraś z zup lub dań nie będzie dostępne.

Stołówka czynna jest tylko do 16:00, ale na drzwiach wisiała kartka z informacją, że po tej godzinie jest czynny ich lokal na ulicy Nowotarskiej – numeru nie pamiętam, ale wychodząc ze stołówki idziemy ul. Sienkiewicza w dół, na Nowotarskiej skręcamy w prawo i kawałek przed rondem będziemy mieli lokal po prawej stronie. Wg menu danie dnia w tym miejscu kosztuje 18 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.