sobota, 10 czerwca

Jak pobierać muzykę ze Spotify? Słuchanie muzyki offline

  1. Wstęp
  2. Jak pobierać muzykę ze Spotify?
  3. Słuchaj offline na komputerze
  4. Słuchaj offline na iOS i Androidzie

Wstęp

Wiele osób zastanawia się, czy można pobrać muzykę ze Spotify, aby słychać jej w trybie offline. Pobieranie i zapisywanie muzyki ze Spotify to funkcja dostępna dla klientów Spotify Premium. W tym artykule pokażemy, jak pobierać muzykę z Spotify.

Jeśli chcesz pobrać muzykę z Spotify, możesz to zrobić, jeżeli posiadasz wykupiony pakiet Spotify Premium. Usługa kosztuje obecnie 19,99 PLN miesięcznie i umożliwia pobieranie oraz słuchanie muzyki w trybie offline. W tym artykule pokazujemy, jak pobierać muzykę z Spotify na iOS, Android, Mac i PC.

Jak pobierać muzykę ze Spotify?

Jeśli nie masz jeszcze aplikacji Spotify, możesz pobrać ją za darmo z oficjalnej witryny. Możesz też pobrać ją za darmo w Sklepie Play, jeśli masz urządzenie z Androidem lub App Store, jeśli masz urządzenie z iOS.

Po pobraniu aplikacji i zainstalowaniu programu możesz swobodnie korzystać z Spotify. Jeśli jednak chcesz legalnie pobierać muzykę z Spotify, powinieneś zasubskrybować Spotify Premium. Możesz wypróbować usługę bezpłatnie przez 30 dni, a następnie zacząć płacić opłatę abonamentową za 19,99 PLN miesięcznie.

Po uzyskaniu Premium możesz pobierać i słuchać muzyki w trybie offline. Pokażemy, jak to zrobić na platformie stacjonarnej i mobilnej.

Jak pobierać muzykę z Spotify: słuchaj offline na komputerze

Na komputerze Mac lub PC zaloguj się na swoje konto i przejdź do swoich list odtwarzania lub biblioteki.

Jeśli nie dodałeś jeszcze muzyki, po prostu znajdź ulubione utwory i kliknij je prawym przyciskiem myszy, aby dodać je do biblioteki lub listy odtwarzania. Możesz też nacisnąć małe trzy kropki obok prawej strony utworu, aby wyświetlić opcję dodania.

Przejdź do swojej biblioteki lub wybranej playlisty, a zobaczysz przełącznik, aby pobrać utwory do późniejszego słuchania w trybie offline, w postaci strzałki w dół umieszczonej w kółku.

Po pobraniu utworów, Spotify udostępni te utwory offline i umożliwi ich słuchanie w dowolnym momencie. Będzie można zobaczyć pobrane utwory za pomocą okrągłego symbolu wskazującego proces pobrania. Po zakończeniu zostanie zastąpiona zieloną strzałką skierowaną w dół.

Na koniec, jeśli chcesz zmusić Spotify do przejścia w tryb offline, przejdź do opcji Plik w lewym górnym rogu programu i kliknij opcję “Tryb offline”.

Słuchaj offline na iOS i Androidzie

Po pobraniu aplikacji upewnij się, że masz początkowo połączenie z internetem.

W aplikacji przejdź do wybranej piosenki lub albumu, a zobaczysz przycisk “Pobierz” u góry listy odtwarzania. Po wybraniu opcji będziesz mógł pobierać swoje utwory.

Pamiętaj, że musisz mieć usługę Spotify Premium dla tej usługi i że będziesz początkowo potrzebować połączenia z Internetem. Jeśli korzystasz z tej usługi za pośrednictwem sieci komórkowej, upewnij się, że masz wystarczającą ilość pakietu danych do obsługi swoich pobrań.

Po pobraniu utworów, które chcesz słuchać w trybie offline, możesz włączyć tryb offline, przechodząc do ustawień, które można znaleźć na stronie głównej aplikacji, w postaci ikony koła zębatego w prawym górnym rogu.

Przełącz “Offline” w sekcji “Odtwarzanie”, aby móc słuchać pobranych utworów bez względu na to, czy masz połączenie z internetem, czy nie.

Pamiętaj, że pobieranie utworów może zająć miejsce w smartfonie, więc upewnij się, że jest go wystarczająco, zanim pobierzesz wiele albumów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *