poniedziałek, 18 stycznia

Kraina lodu

“Kraina lodu” to chyba jedna z najpopularniejszych animacji Disneya z ostatnich kilku lat. Sięgnąłem po ten tytuł po raz drugi i, biorąc pod uwagę że samej fabuły zbytnio nie pamiętałem, po raz drugi świetnie się bawiłem. Z tego powodu zaglądając na Filmweb zdziwiło mnie, że wśród najlepszych komentarzy przeważają niepochlebne opinie.

To, co mnie najbardziej urzeka w tym filmie, to całą sceneria, która podczas seansu wprowadza taką magiczną, zimowo-świąteczną atmosferę. Sama historia jest wciągająca, a jej dopełnieniem jest przyjemna ścieżka dźwiękowa z wpadającymi w ucho utworami, z których wymienić można choćby “Ulepimy dziś bałwana” czy “Mam tę moc”. Mamy tu też wyrazistych bohaterów, wśród których nie znajdziemy typowego czarnego charakteru.

Momentami dość smutna i trzymająca w napięciu fabuła jest przeplatana zabawnymi sytuacjami czy dialogami. Króluje tu oczywiście bałwan Olaf.

Wielkim plusem “Krainy lodu” jest również sposób, w jaki została ukazana miłość pomiędzy siostrami – a nawet samo to, że to właśnie ona stanowi najważniejszy element całej historii.

Gdzie obejrzeć:

https://hbogo.pl/filmy/kraina-lodu

Moja ocena: 8/10
Filmweb: 7,5/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.