środa, 17 kwietnia

Jak oglądać filmy YouTube niedostępne w Twoim kraju lub regionie?

Od czasu do czasu próbujesz obejrzeć teledysk, zwiastun lub fragment rozgrywki w YouTube, ale zamiast oczekiwanego filmu widzisz bardzo irytujący komunikat: „Przesyłający nie udostępnił tego filmu wideo w Twoim kraju”.

Częstym błędem jest zakładanie, że wszystkie filmy z YouTube są dostępne na całym świecie, ale to nie do końca tak działa. YouTube jest wypełniony nie tylko treściami tworzonymi przez użytkowników, ale zawiera również licencjonowane treści, w tym filmy i programy telewizyjne, a niektóre z nich są licencjonowane tylko w określonych krajach. Nawet niektóre teledyski i zwiastuny mają blokadę regionalną.

Oznacza to, że czasami w ogóle nie będziesz mógł obejrzeć filmu w swoim kraju. Innym razem, ale równie irytująco, być może będziesz musiał zapłacić, aby kupić lub wypożyczyć film, który można oglądać bezpłatnie w innym miejscu na świecie.

Na szczęście istnieją sposoby na ominięcie regionalnego filtra YouTube i oglądanie filmów zablokowanych w Twoim kraju. Oto jak to zrobić.

Oglądaj filmy z YouTube z blokadą regionalną przez VPN

Najbardziej niezawodnym sposobem obejścia filtra regionu jest po prostu użycie VPN. Jest to usługa, która pozwala przeglądać sieć tak, jakbyś był w innym kraju. Możesz to wypróbować z darmową siecią VPN, chociaż zalecamy płatną usługę, taką jak Nord VPN , która obecnie znajduje się na szczycie wielu rankingów VPN.

Płatna sieć VPN, taka jak Nord, oferuje szybkie połączenia, więcej opcji serwera niż bezpłatna i nie nakłada ograniczeń na ilość danych, które można przesyłać strumieniowo za pośrednictwem usługi. Upewnij się, że wybierasz VPN, który ma serwery w kraju, w którym chcesz udawać, że jesteś.

Po prostu zainstaluj aplikację od wybranego dostawcy VPN na urządzeniu, na którym oglądasz YouTube. Zazwyczaj dostępne są aplikacje na komputery PC, Mac, Android i iPhone/iPad, a także inteligentne telewizory i urządzenia do przesyłania strumieniowego .

Zarejestruj się w wybranej usłudze VPN (łatwiej to zrobić na laptopie lub telefonie niż na telewizorze), a następnie uruchom aplikację VPN, zaloguj się przy użyciu danych wprowadzonych podczas procesu rejestracji i przejrzyj listę lokalizacji/krajów, aby wybrać serwer znajdujący się we właściwym regionie, aby uzyskać dostęp do danego filmu. Zwykle jest to lokalizacja twórcy lub osoby, która przesłała film. Być może będziesz musiał wypróbować kilka, jeśli nie jesteś pewien.

Następnie wszystko, co musisz zrobić, to wrócić do aplikacji YouTube – lub strony internetowej w przeglądarce internetowej – i wrócić do filmu, który chcesz obejrzeć. YouTube powinien teraz pomyśleć, że znajdujesz się we właściwym regionie i odtworzyć film.

Jest to zwykle najszybszy i najłatwiejszy sposób na ominięcie blokady regionalnej w filmach w YouTube, zwłaszcza jeśli jest to problem, który często napotykasz. Ale są też inne opcje.

Użyj proxy, aby odblokować YouTube

Jeśli nie chcesz korzystać z VPN, następną najlepszą rzeczą jest serwer proxy. Ma to podobny efekt jak VPN – umożliwia przeglądanie jak w innym kraju – ale jest mniej bezpieczne i nie szyfruje ruchu, dlatego zwykle zalecamy VPN zamiast proxy.

Jeśli chcesz po prostu oglądać teledyski na YouTube, szyfrowanie i bezpieczeństwo mogą nie być Twoimi największymi zmartwieniami, ale jeśli próbujesz uzyskać dostęp do YouTube z kraju z represyjnym rządem, który zakazuje niektórych filmów, VPN jest zdecydowanie lepszą opcją.

Podobnie jak w przypadku sieci VPN, istnieją bezpłatne serwery proxy, ale często są one tak ograniczone, że płatna usługa jest tego warta, zwłaszcza jeśli można znaleźć taki z bezpłatnym okresem próbnym. Zwykle będziesz musiał uzyskać dostęp do serwera za pośrednictwem rozszerzenia przeglądarki internetowej i jeszcze raz upewnij się, że wybrałeś serwer znajdujący się w kraju, który Twoim zdaniem będzie miał dostęp do danego filmu. Następnie załaduj YouTube i zacznij oglądać.

Pobierz wideo z YouTube

Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz pobrać film z YouTube, a tym samym całkowicie obejść blokowanie regionu.

Pamiętaj, że chociaż pobieranie filmów z YouTube nie jest nielegalne, jest technicznie sprzeczne z warunkami korzystania z usług Google i prawdopodobnie niemoralne, ponieważ omijasz reklamy, które pomagają finansować witrynę i – co ważniejsze – twórców treści.

Może Ciebie również zainteresować:

Jak zrobić zrzut ekranu w systemie Windows

Robienie zrzutu ekranu to coś, co wielu z nas robi każdego dnia i jest przydatne w różnych sytuacjach.Chcesz zachować coś ważnego na przyszłość, podzielić się tym ze znajomym lub uzyskać zda...

Jak skonfigurować wiele monitorów w systemie Windows 11

Jeśli długo pracujesz z domu, prawie na pewno będziesz potrzebować więcej niż jednego wyświetlacza. Drugi (lub trzeci) ekran może zmienić Twoją produktywność, nawet jeśli służy tylko do oddziele...

Jak otworzyć pliki HEIC w systemie Windows 10

Od premiery iOS 11 w 2017 roku wszystkie iPhone'y i iPady domyślnie zapisują zdjęcia w standardzie HEIC.Przejście z JPG może wydawać się dziwne, ale ma znaczące zalety. Rozmiary plików są zw...

Jak podłączyć słuchawki Bluetooth do Chromecasta

Nie jest to szczególnie oczywiste, ale podłączenie pary bezprzewodowych słuchawek Bluetooth do Chromecasta z Google TV jest łatwe i bardzo przydatne.Google nie robi wielkiej sprawy z tej fun...

Jak podłączyć AirPods do Chromebooka

Słuchanie muzyki lub uzyskiwanie lepszej jakości dźwięku podczas przesyłania strumieniowego z serwisu Netflix na Chromebooka jest łatwe dzięki słuchawkom. Ale jeśli nie masz ochoty zaplątać się ...

Jak przesyłać pliki między Androidem a Windowsem

Jako najpopularniejsze na świecie systemy operacyjne dla komputerów stacjonarnych i urządzeń przenośnych, wiele osób regularnie korzysta zarówno z systemu Android, jak i Windows.Większość ap...

Jak otworzyć pliki EPUB w systemie Windows

Zarówno Windows 10, jak i Windows 11 mogą natywnie otwierać różne typy plików, ale nie zawiera to jeszcze EPUB.Pomimo tego, że jest to jeden z najpopularniejszych formatów e-booków, oznacza ...

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w systemie Windows 11

Podobnie jak jego poprzednik, system Windows 11 wykonuje wiele operacji w tle podczas korzystania z niego. Większość z nich jest ważna, aby wszystko działało płynnie, niezależnie od tego, czy ch...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *