sobota, 10 czerwca

Jak oglądać filmy YouTube niedostępne w Twoim kraju lub regionie?

Od czasu do czasu próbujesz obejrzeć teledysk, zwiastun lub fragment rozgrywki w YouTube, ale zamiast oczekiwanego filmu widzisz bardzo irytujący komunikat: „Przesyłający nie udostępnił tego filmu wideo w Twoim kraju”.

Częstym błędem jest zakładanie, że wszystkie filmy z YouTube są dostępne na całym świecie, ale to nie do końca tak działa. YouTube jest wypełniony nie tylko treściami tworzonymi przez użytkowników, ale zawiera również licencjonowane treści, w tym filmy i programy telewizyjne, a niektóre z nich są licencjonowane tylko w określonych krajach. Nawet niektóre teledyski i zwiastuny mają blokadę regionalną.

Oznacza to, że czasami w ogóle nie będziesz mógł obejrzeć filmu w swoim kraju. Innym razem, ale równie irytująco, być może będziesz musiał zapłacić, aby kupić lub wypożyczyć film, który można oglądać bezpłatnie w innym miejscu na świecie.

Na szczęście istnieją sposoby na ominięcie regionalnego filtra YouTube i oglądanie filmów zablokowanych w Twoim kraju. Oto jak to zrobić.

Oglądaj filmy z YouTube z blokadą regionalną przez VPN

Najbardziej niezawodnym sposobem obejścia filtra regionu jest po prostu użycie VPN. Jest to usługa, która pozwala przeglądać sieć tak, jakbyś był w innym kraju. Możesz to wypróbować z darmową siecią VPN, chociaż zalecamy płatną usługę, taką jak Nord VPN , która obecnie znajduje się na szczycie wielu rankingów VPN.

Płatna sieć VPN, taka jak Nord, oferuje szybkie połączenia, więcej opcji serwera niż bezpłatna i nie nakłada ograniczeń na ilość danych, które można przesyłać strumieniowo za pośrednictwem usługi. Upewnij się, że wybierasz VPN, który ma serwery w kraju, w którym chcesz udawać, że jesteś.

Po prostu zainstaluj aplikację od wybranego dostawcy VPN na urządzeniu, na którym oglądasz YouTube. Zazwyczaj dostępne są aplikacje na komputery PC, Mac, Android i iPhone/iPad, a także inteligentne telewizory i urządzenia do przesyłania strumieniowego .

Zarejestruj się w wybranej usłudze VPN (łatwiej to zrobić na laptopie lub telefonie niż na telewizorze), a następnie uruchom aplikację VPN, zaloguj się przy użyciu danych wprowadzonych podczas procesu rejestracji i przejrzyj listę lokalizacji/krajów, aby wybrać serwer znajdujący się we właściwym regionie, aby uzyskać dostęp do danego filmu. Zwykle jest to lokalizacja twórcy lub osoby, która przesłała film. Być może będziesz musiał wypróbować kilka, jeśli nie jesteś pewien.

Następnie wszystko, co musisz zrobić, to wrócić do aplikacji YouTube – lub strony internetowej w przeglądarce internetowej – i wrócić do filmu, który chcesz obejrzeć. YouTube powinien teraz pomyśleć, że znajdujesz się we właściwym regionie i odtworzyć film.

Jest to zwykle najszybszy i najłatwiejszy sposób na ominięcie blokady regionalnej w filmach w YouTube, zwłaszcza jeśli jest to problem, który często napotykasz. Ale są też inne opcje.

Użyj proxy, aby odblokować YouTube

Jeśli nie chcesz korzystać z VPN, następną najlepszą rzeczą jest serwer proxy. Ma to podobny efekt jak VPN – umożliwia przeglądanie jak w innym kraju – ale jest mniej bezpieczne i nie szyfruje ruchu, dlatego zwykle zalecamy VPN zamiast proxy.

Jeśli chcesz po prostu oglądać teledyski na YouTube, szyfrowanie i bezpieczeństwo mogą nie być Twoimi największymi zmartwieniami, ale jeśli próbujesz uzyskać dostęp do YouTube z kraju z represyjnym rządem, który zakazuje niektórych filmów, VPN jest zdecydowanie lepszą opcją.

Podobnie jak w przypadku sieci VPN, istnieją bezpłatne serwery proxy, ale często są one tak ograniczone, że płatna usługa jest tego warta, zwłaszcza jeśli można znaleźć taki z bezpłatnym okresem próbnym. Zwykle będziesz musiał uzyskać dostęp do serwera za pośrednictwem rozszerzenia przeglądarki internetowej i jeszcze raz upewnij się, że wybrałeś serwer znajdujący się w kraju, który Twoim zdaniem będzie miał dostęp do danego filmu. Następnie załaduj YouTube i zacznij oglądać.

Pobierz wideo z YouTube

Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz pobrać film z YouTube, a tym samym całkowicie obejść blokowanie regionu.

Pamiętaj, że chociaż pobieranie filmów z YouTube nie jest nielegalne, jest technicznie sprzeczne z warunkami korzystania z usług Google i prawdopodobnie niemoralne, ponieważ omijasz reklamy, które pomagają finansować witrynę i – co ważniejsze – twórców treści.

Może Ciebie również zainteresować:

Jak zacząć przygodę z joggingiem i utrzymać regularność treningów?
Jogging jest jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na poprawę kondycji fizycznej i samopoczucia. Dla wielu osób jest także formą relaksu i sposobem na odprężenie się po intensywnym dniu....
Jak zwiększyć wydajność swojego komputera? Praktyczne wskazówki
W dzisiejszym świecie, w którym korzystamy z komputerów do wielu celów, wydajność naszego sprzętu jest kluczowa. Czy to w pracy, podczas grania w gry, czy też przeglądania internetu, chcemy, aby...
Odkryj magię muzyki: Jak wybrać instrument muzyczny dla siebie
Muzyka jest niezwykłą formą wyrazu, która potrafi poruszyć nasze emocje i przynieść wiele radości. Jeśli chciałbyś wejść w świat muzyki i nauczyć się grać na instrumencie, istnieje wiele możliwo...
6 podstawowych wskazówek dla lepszych zdjęć krajobrazowych
Fotografia krajobrazowa obejmuje szerokie spektrum tematyczne, począwszy od prostych martwych natur, przez klasyczną fotografię przyrody, aż po fotografię architektury. Istnieje wiele rzeczy, kt...
Fotografowanie jesieni - poradnik dla początkujących
Na końcu lata, gdy wieczory stają się krótsze, a noce znacznie chłodniejsze, natura wokół nas zmienia się zauważalnie szybciej. Zanim drzewa zrzucą swoje letnie szaty, nabierają jaskrawych kolor...
W jakiej kolejności oglądać filmy i seriale DC?
DCEU (DC Extended Universe) to dość chaotyczna oś czasu do rozwikłania, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że niektóre filmy nie pasują do ogólnego kanonu.Jeśli jednak chcesz odświeżyć sw...
Jak grać w grę planszową “Pędzące Ślimaki”? Zasady gry
Pędzące Ślimaki to prosta i zabawna gra karciana dla całej rodziny, zaprojektowana przez znanego autora Reiner Knizia. Jest to trzecia gra z serii “pędzących” gier, po Pędzących Żółwiach i Pędzących ...
Jak grać w grę planszową “Karmaka”? Zasady gry
Karmaka to taktyczna gra karciana, która rozgrywa się na przestrzeni wielu “żyć”. Każdy gracz zaczyna grę jako Żuk Gnojarz, z kartami w ręce i małą, osobistą talią. Kiedy skończą ci się karty, twoje ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *