sobota, 10 czerwca

Jak oszczędzać na kosztach przesyłania strumieniowego? 5 sposobów

Niektóre z najlepszych programów i filmów są często rozproszone na wielu platformach. Ponieważ są to rachunki miesięczne, łatwo jest zarejestrować się w wielu usługach. Zanim się zorientujesz, Twoje oszczędności są pochłaniane przez subskrypcje, z których część możesz ledwo wykorzystać.

  1. Kontroluj subskrypcje i planuj z wyprzedzeniem
  2. Sprawdź, czy programy i filmy są dostępne w bezpłatnych serwisach streamingowych
  3. Skorzystaj z bezpłatnych wersji próbnych i zniżek
  4. Przejdź na tańszy plan
  5. Połącz usługi z inną umową

Mając to wszystko na uwadze, zebrałem kilka najważniejszych wskazówek, jak obniżyć koszty. Mam nadzieję, że moje konto bankowe będzie mi wdzięczne… a kto wie, może Twoje też.

1. Kontroluj subskrypcje i planuj z wyprzedzeniem

Jednym z największych sposobów na utratę pieniędzy jest subskrybowanie czegoś, z czego już nie korzystasz. Największym winowajcą jest tutaj Netflix – prawdopodobnie dawałem pieniądze temu gigantowi streamingowemu przez wiele miesięcy, w których ani razu nie usłyszałem dźwięku ładowania platformy.  

Miej w telefonie listę subskrybowanych usług i ich miesięczne koszty jako przypomnienie.

Usługi przesyłania strumieniowego zazwyczaj nie mają kar za opuszczenie, a niektóre dają nawet zachęty do powrotu. Dlatego jeśli nie korzystałeś z czegoś od jakiegoś czasu, po prostu anuluj to i trzymaj listę aktywnych usług na niskim poziomie. Pamiętaj, aby sprawdzić swój miesięczny wyciąg bankowy, aby zobaczyć, czy są tam jakieś podstępne subskrypcje, o których zapomniałeś. 

Jeszcze lepiej, jeśli czekasz na premierę określonego programu lub filmu, zaznacz to w swoim kalendarzu, aby zarejestrować się, gdy się pojawi. Na przykład do tej wiosny nie ma kolejnego nowego serialu telewizyjnego Marvela, więc jeśli to wszystko, do czego używasz Disney+, równie dobrze możesz anulować do tego czasu.

2. Sprawdź, czy programy i filmy są dostępne w bezpłatnych serwisach streamingowych

Jednym z największych błędów, jakie popełniałem, było nie sprawdzanie, jakie programy i filmy są dostępne w serwisach, które nie kosztują ani grosza. 

Wystarczy tu wymienić choćby część zasobów CDA, albo nawet Youtube. Fani bardziej niszowych filmów mogą sprawdzić np. arte.tv czy 35mm.online.

Wiele platform zawiera darmowe treści na żądanie dla niektórych najpopularniejszych programów, a także bibliotekę starszych klasyków filmowych i serialowych. 

3. Skorzystaj z bezpłatnych wersji próbnych i zniżek  

Jeśli desperacko chcesz obejrzeć film lub serial w usłudze przesyłania strumieniowego, możesz skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego i anulować, zanim zostaniesz obciążony opłatą. W tej chwili możesz przesyłać strumieniowo jeden z największych filmów zeszłego roku, Top Gun: Maverick na Paramount+ za absolutnie nic, korzystając z bezpłatnej wersji próbnej.

Niestety nie wszystkie platformy oferują bezpłatne wersje próbne. Netflix i Disney+ to dwa główne, które tego nie robią, ale możesz je uzyskać w następujących serwisach: 

Amazon Prime Video – 30 dni za darmo
Apple TV+ – 7 dni za darmo
Paramount+ – 7 dni za darmo
Discovery+ – 7 dni za darmo
HBO Max – 7 dni za darmo przez Amazon Prime Channels (tylko USA)
Hulu – 30 dni za darmo (tylko USA)

Warto też wypatrywać zniżek związanych z Czarnym Piątkiem i innymi wydarzeniami firmowymi, takimi jak dzień Disney+.

4. Przejdź na tańszy plan

Rozumiem, czasami anulowanie nie wchodzi w rachubę. Warto jednak pomyśleć o zmianie abonamentu na tańszy, pod warunkiem, że wolisz iść na kompromisy.  

Platformą z największą liczbą poziomów do wyboru jest Netflix, który ma teraz plany już od 29 PLN miesięcznie.

Netflix jest jedną z niewielu platform, które oferują różne poziomy cen w zależności od jakości wideo oraz liczby urządzeń, na których jednocześnie mogą być odtwarzane filmy.

5. Połącz usługi z inną umową  

Prawdopodobnie masz inne stałe umowy, takie jak miesięczny rachunek za telefon, internet lub telewizję kablową. W dzisiejszych czasach wiele dużych firm oferuje subskrypcję przesyłania strumieniowego jako dodatkowa usługa do wykorzystywanego pakietu, więc pamiętaj, aby się zorientować u swojego operatora. 

Może Ciebie również zainteresować:

Jak zacząć przygodę z joggingiem i utrzymać regularność treningów?
Jogging jest jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na poprawę kondycji fizycznej i samopoczucia. Dla wielu osób jest także formą relaksu i sposobem na odprężenie się po intensywnym dniu....
Jak zwiększyć wydajność swojego komputera? Praktyczne wskazówki
W dzisiejszym świecie, w którym korzystamy z komputerów do wielu celów, wydajność naszego sprzętu jest kluczowa. Czy to w pracy, podczas grania w gry, czy też przeglądania internetu, chcemy, aby...
Odkryj magię muzyki: Jak wybrać instrument muzyczny dla siebie
Muzyka jest niezwykłą formą wyrazu, która potrafi poruszyć nasze emocje i przynieść wiele radości. Jeśli chciałbyś wejść w świat muzyki i nauczyć się grać na instrumencie, istnieje wiele możliwo...
6 podstawowych wskazówek dla lepszych zdjęć krajobrazowych
Fotografia krajobrazowa obejmuje szerokie spektrum tematyczne, począwszy od prostych martwych natur, przez klasyczną fotografię przyrody, aż po fotografię architektury. Istnieje wiele rzeczy, kt...
Fotografowanie jesieni - poradnik dla początkujących
Na końcu lata, gdy wieczory stają się krótsze, a noce znacznie chłodniejsze, natura wokół nas zmienia się zauważalnie szybciej. Zanim drzewa zrzucą swoje letnie szaty, nabierają jaskrawych kolor...
W jakiej kolejności oglądać filmy i seriale DC?
DCEU (DC Extended Universe) to dość chaotyczna oś czasu do rozwikłania, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że niektóre filmy nie pasują do ogólnego kanonu.Jeśli jednak chcesz odświeżyć sw...
Jak grać w grę planszową “Pędzące Ślimaki”? Zasady gry
Pędzące Ślimaki to prosta i zabawna gra karciana dla całej rodziny, zaprojektowana przez znanego autora Reiner Knizia. Jest to trzecia gra z serii “pędzących” gier, po Pędzących Żółwiach i Pędzących ...
Jak grać w grę planszową “Karmaka”? Zasady gry
Karmaka to taktyczna gra karciana, która rozgrywa się na przestrzeni wielu “żyć”. Każdy gracz zaczyna grę jako Żuk Gnojarz, z kartami w ręce i małą, osobistą talią. Kiedy skończą ci się karty, twoje ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *