czwartek, 30 maja

Jak oszczędzać na kosztach przesyłania strumieniowego? 5 sposobów

Niektóre z najlepszych programów i filmów są często rozproszone na wielu platformach. Ponieważ są to rachunki miesięczne, łatwo jest zarejestrować się w wielu usługach. Zanim się zorientujesz, Twoje oszczędności są pochłaniane przez subskrypcje, z których część możesz ledwo wykorzystać.

  1. Kontroluj subskrypcje i planuj z wyprzedzeniem
  2. Sprawdź, czy programy i filmy są dostępne w bezpłatnych serwisach streamingowych
  3. Skorzystaj z bezpłatnych wersji próbnych i zniżek
  4. Przejdź na tańszy plan
  5. Połącz usługi z inną umową

Mając to wszystko na uwadze, zebrałem kilka najważniejszych wskazówek, jak obniżyć koszty. Mam nadzieję, że moje konto bankowe będzie mi wdzięczne… a kto wie, może Twoje też.

1. Kontroluj subskrypcje i planuj z wyprzedzeniem

Jednym z największych sposobów na utratę pieniędzy jest subskrybowanie czegoś, z czego już nie korzystasz. Największym winowajcą jest tutaj Netflix – prawdopodobnie dawałem pieniądze temu gigantowi streamingowemu przez wiele miesięcy, w których ani razu nie usłyszałem dźwięku ładowania platformy.  

Miej w telefonie listę subskrybowanych usług i ich miesięczne koszty jako przypomnienie.

Usługi przesyłania strumieniowego zazwyczaj nie mają kar za opuszczenie, a niektóre dają nawet zachęty do powrotu. Dlatego jeśli nie korzystałeś z czegoś od jakiegoś czasu, po prostu anuluj to i trzymaj listę aktywnych usług na niskim poziomie. Pamiętaj, aby sprawdzić swój miesięczny wyciąg bankowy, aby zobaczyć, czy są tam jakieś podstępne subskrypcje, o których zapomniałeś. 

Jeszcze lepiej, jeśli czekasz na premierę określonego programu lub filmu, zaznacz to w swoim kalendarzu, aby zarejestrować się, gdy się pojawi. Na przykład do tej wiosny nie ma kolejnego nowego serialu telewizyjnego Marvela, więc jeśli to wszystko, do czego używasz Disney+, równie dobrze możesz anulować do tego czasu.

2. Sprawdź, czy programy i filmy są dostępne w bezpłatnych serwisach streamingowych

Jednym z największych błędów, jakie popełniałem, było nie sprawdzanie, jakie programy i filmy są dostępne w serwisach, które nie kosztują ani grosza. 

Wystarczy tu wymienić choćby część zasobów CDA, albo nawet Youtube. Fani bardziej niszowych filmów mogą sprawdzić np. arte.tv czy 35mm.online.

Wiele platform zawiera darmowe treści na żądanie dla niektórych najpopularniejszych programów, a także bibliotekę starszych klasyków filmowych i serialowych. 

3. Skorzystaj z bezpłatnych wersji próbnych i zniżek  

Jeśli desperacko chcesz obejrzeć film lub serial w usłudze przesyłania strumieniowego, możesz skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego i anulować, zanim zostaniesz obciążony opłatą. W tej chwili możesz przesyłać strumieniowo jeden z największych filmów zeszłego roku, Top Gun: Maverick na Paramount+ za absolutnie nic, korzystając z bezpłatnej wersji próbnej.

Niestety nie wszystkie platformy oferują bezpłatne wersje próbne. Netflix i Disney+ to dwa główne, które tego nie robią, ale możesz je uzyskać w następujących serwisach: 

Amazon Prime Video – 30 dni za darmo
Apple TV+ – 7 dni za darmo
Paramount+ – 7 dni za darmo
Discovery+ – 7 dni za darmo
HBO Max – 7 dni za darmo przez Amazon Prime Channels (tylko USA)
Hulu – 30 dni za darmo (tylko USA)

Warto też wypatrywać zniżek związanych z Czarnym Piątkiem i innymi wydarzeniami firmowymi, takimi jak dzień Disney+.

4. Przejdź na tańszy plan

Rozumiem, czasami anulowanie nie wchodzi w rachubę. Warto jednak pomyśleć o zmianie abonamentu na tańszy, pod warunkiem, że wolisz iść na kompromisy.  

Platformą z największą liczbą poziomów do wyboru jest Netflix, który ma teraz plany już od 29 PLN miesięcznie.

Netflix jest jedną z niewielu platform, które oferują różne poziomy cen w zależności od jakości wideo oraz liczby urządzeń, na których jednocześnie mogą być odtwarzane filmy.

5. Połącz usługi z inną umową  

Prawdopodobnie masz inne stałe umowy, takie jak miesięczny rachunek za telefon, internet lub telewizję kablową. W dzisiejszych czasach wiele dużych firm oferuje subskrypcję przesyłania strumieniowego jako dodatkowa usługa do wykorzystywanego pakietu, więc pamiętaj, aby się zorientować u swojego operatora. 

Może Ciebie również zainteresować:

Jak zrobić zrzut ekranu w systemie Windows

Robienie zrzutu ekranu to coś, co wielu z nas robi każdego dnia i jest przydatne w różnych sytuacjach.Chcesz zachować coś ważnego na przyszłość, podzielić się tym ze znajomym lub uzyskać zda...

Jak skonfigurować wiele monitorów w systemie Windows 11

Jeśli długo pracujesz z domu, prawie na pewno będziesz potrzebować więcej niż jednego wyświetlacza. Drugi (lub trzeci) ekran może zmienić Twoją produktywność, nawet jeśli służy tylko do oddziele...

Jak otworzyć pliki HEIC w systemie Windows 10

Od premiery iOS 11 w 2017 roku wszystkie iPhone'y i iPady domyślnie zapisują zdjęcia w standardzie HEIC.Przejście z JPG może wydawać się dziwne, ale ma znaczące zalety. Rozmiary plików są zw...

Jak podłączyć słuchawki Bluetooth do Chromecasta

Nie jest to szczególnie oczywiste, ale podłączenie pary bezprzewodowych słuchawek Bluetooth do Chromecasta z Google TV jest łatwe i bardzo przydatne.Google nie robi wielkiej sprawy z tej fun...

Jak podłączyć AirPods do Chromebooka

Słuchanie muzyki lub uzyskiwanie lepszej jakości dźwięku podczas przesyłania strumieniowego z serwisu Netflix na Chromebooka jest łatwe dzięki słuchawkom. Ale jeśli nie masz ochoty zaplątać się ...

Jak przesyłać pliki między Androidem a Windowsem

Jako najpopularniejsze na świecie systemy operacyjne dla komputerów stacjonarnych i urządzeń przenośnych, wiele osób regularnie korzysta zarówno z systemu Android, jak i Windows.Większość ap...

Jak otworzyć pliki EPUB w systemie Windows

Zarówno Windows 10, jak i Windows 11 mogą natywnie otwierać różne typy plików, ale nie zawiera to jeszcze EPUB.Pomimo tego, że jest to jeden z najpopularniejszych formatów e-booków, oznacza ...

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w systemie Windows 11

Podobnie jak jego poprzednik, system Windows 11 wykonuje wiele operacji w tle podczas korzystania z niego. Większość z nich jest ważna, aby wszystko działało płynnie, niezależnie od tego, czy ch...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *