sobota, 10 czerwca

“Ruszaj w Bieszczady. Twój przewodnik na 2 tygodnie w Bieszczadach”

Wybierając się w maju na kilka dni w Bieszczady planowałem pobyt w oparciu o informacje z trzech źródeł:

Dziś krótki wpis o tym ostatnim. Chociaż myślę, że nie do końca jestem targetem tego przewodnika, to jednak przydał mi się on w czasie tych kilku dni i zdecydowanie był warty zakupu.

Przewodnik zawiera propozycje na spędzenie 14 dni w Bieszczadach. Tylko 4 z nich to propozycje wędrówek po połoninach. W pozostałych mamy przedstawione szlaki po bardziej płaskich terenach, regionalne muzea, cerkwie wchodzące w skład Podkarpackiego Szlaku Architektury Drewnianej, czy przejazd wąskotorówką.

Na stronach przewodnika, poza konkretnymi atrakcjami, znajdziemy też informacje o historii, architekturze i sztuce regionu. Całość czyta się jak ciekawą książkę, informacje zostały przekazane w zwięzły i przystępny sposób. Do tego dostajemy naprawdę sporą ilość zdjęć, które pozwalają lepiej wczuć się w klimat Bieszczad oraz tematyczną zakładkę.

Plusem jest wygodny format – przewodnik ma 21×15 cm, jest dość cienki (140 stron), dzięki czemu zabierałem go codziennie na wędrówki bez znaczącej straty miejsca w plecaku.

Połonina Caryńska

Nie poleciłbym zakupu tego przewodnika komuś, kto zna już bardzo dobrze Bieszczady lub jedzie tam tylko w celu robienia całodziennych wędrówek po górskich szlakach. Nie jest on do takich osób on kierowany, co widać choćby po formie, w jakiej został napisany, częstym przypominaniu o zakupie biletu wstępu do Parku lub zjedzeniu kanapki:) Za to pożytek z niego będą miały osoby, które jadą w Bieszczady po raz pierwszy, chcą zobaczyć te słynne połoniny, ale przy okazji też coś zwiedzić, pochodzić po mało wymagających szlakach, poznać historię regionu – i to wszystko bez szukania informacji w wielu różnych miejscach. W tym przewodniku mamy plan na aktywny urlop w Bieszczadach idealny dla “niedzielnego” turysty.

Przewodnik mam w wersji papierowej i w takiej kosztuje on obecnie 42 zł, do których należy doliczyć koszty wysyłki. Jest też dostępny ebook w nieco niższej cenie – 35 zł:
https://www.sklep.ruszajwdroge.pl/przewodnik-ruszaj-w-bieszczady
https://www.sklep.ruszajwdroge.pl/ebook-ruszaj-w-bieszczady

Dodatkowo warte uwagi jest to, że na stronie sklepu można zapisać się na newsletter i otrzymać na maila wersję demo, czyli pierwszy rozdział, dzięki czemu można wcześniej sprawdzić, czego można oczekiwać po zakupie pełnej wersji.

Wielka Rawka

Może Ciebie też zainteresować inna pozycja o Bieszczadach

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *