czwartek, 22 października

Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ – Południe

Od czerwca na mojej półce “teraz czytam” znajdują się książki z uważanego przez wielu za jeden z najlepszych polskich cyklów fantasy “Opowieści z meekhańskiego pogranicza”. Pierwsza część “Północ – Południe” to zbiór opowiadań toczących się w świecie Imperium Meekhańskiego.

Pochlebne opinie, które czytałem przed sięgnięciem po tę serię, nie były na wyrost. Opowiadania czyta się szybko, są wciągające, pełne akcji. Jedyny problem, jaki miałem (i w zasadzie mam do tej pory, chociaż jestem już na trzeciej części) to rozróżnianie niektórych bohaterów – część imion/nazwisk jest dość podobna. Nie odbiera to jednak przyjemności z czytania.

Opowiadania spodobały mi się na tyle, że mając początkowo zamiar po ich skończeniu sięgnąć po inny tytuł, porzuciłem plany i przeczytałem drugi tom opowiadań “Wschód – Zachód”, teraz czytam trzeci tom “Niebo ze stali”, w którym zaczęła się “właściwa” powieść, a w międzyczasie już odebrałem zamówienie z dwoma kolejnymi (i niestety na razie ostatnimi) częściami.

Książkę w większości przypadków możemy kupić w cenie ok. 33 zł. Aktualnie w Empiku jest za 30,55 zł: https://www.empik.com/opowiesci-z-meekhanskiego-pogranicza-polnoc-poludnie-wegner-robert-m,p1046121638,ksiazka-p

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.