piątek, 2 grudnia

“Nie mów nikomu” – książka

Harlan Coben to popularny autor powieści kryminalnych. Ja dopiero teraz zetknąłem się bezpośrednio z jego twórczością korzystając z promocji w Carrefour – kilka książek wydanych w ramach serii “W labiryncie kłamstw” wydawnictwa Albratros pojawiło się w bardzo zachęcającej cenie 9,99 zł.

Najbardziej popularny tytuł tego autora to “Nie mów nikomu“, któremu zawdzięcza międzynarodową sławę. 7 lat temu obejrzałem francuski film o tym samym tytule na podstawie tej powieści. Sam film oceniłem na 8/10, a biorąc pod uwagę że fabuła na tyle mnie wciągnęła, że do tej pory pamiętałem kilka motywów, tym chętniej sięgnąłem po papierowy pierwowzór. Jednocześnie na tyle dużo czasu minęło od seansu, że lektura trzymała mnie w napięciu i w kilku miejscach zaskoczyła, co akurat było zasługą również tego, że kilka wątków w filmie było zmienionych.

Książkę “Nie mów nikomu” mogę polecić każdemu, kto ma ochotę na lekki, ale trzymający w napięciu kryminał. Mamy tutaj wartką akcję, która tworzy sensowną całość, a bohaterowie łatwo zyskują naszą sympatię. Do tego poznając kolejne tajemnice często będziemy wracać do wcześniejszych wydarzeń z myślą “to mnie zaskoczyło, ale faktycznie ma to sens”.

Moja ocena: 8
Lubimyczytac.pl: 7,5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.