poniedziałek, 6 lutego

Jak zmienić tapetę lub wygaszacz ekranu na Androidzie?

  1. Wstęp
  2. Czy telefony mają wygaszacze ekranu?
  3. Jak ustawić wygaszacz ekranu na telefonie z Androidem?
  4. Zmiana tapety na telefonie z Androidem

Dostosuj swój telefon z Androidem, korzystając z nowego tła, tapety, a nawet wygaszacza ekranu wyświetlającego Twoje zdjęcia. Pokażemy Ci szybki i łatwy sposób, aby to się stało.

Jedną z najlepszych rzeczy na Androida jest to, że może być dowolnie dostosowywany przez użytkownika. Pokazujemy, jak łatwo jest zmienić tapetę i wygaszacz ekranu na smartfonie z Androidem i usunąć ten nudny, stary ekran główny.

Czy telefony mają wygaszacze ekranu?

Wygaszacze ekranu na nowoczesnych smartfonach różnią się nieco od tych, które można było zobaczyć na starszych komputerach. Dzieje się tak dlatego, że jednym z największych pożeraczy baterii urządzenia jest wyświetlacz, więc zwykle będzie on wyłączany tak szybko, jak to możliwe, gdy nie korzystasz z telefonu.

Sprawdź też: ebooki i audiobooki bez limitu oraz darmowy okres próbny w Legimi

Android oferuje wbudowany wygaszacz ekranu, który aktywuje się tylko wtedy, gdy urządzenie ładuje się i ma włączony ekran. To może natychmiast zmienić Twój telefon Samsung Galaxy S8, OnePlus 5 lub dowolny inny w ramkę obrazu dla wszystkich twoich zdjęć.

Jak ustawić wygaszacz ekranu na telefonie z Androidem?

Włączanie wygaszacza ekranu jest bardzo proste. Otwórz Ustawienia, a następnie wybierz “Wyświetlacz”. Przewiń w dół menu, aż znajdziesz “Wygaszacz ekranu”. Stuknij w napis, aby wejść do ustawień.

W obszarze Wygaszacza ekranu zobaczysz różne opcje. Domyślnie zaznaczony jest “Brak”. Możesz wybrać jedną z opcji niżej, aby zmienić to ustawienie. W przypadku wybrania wyświetlania zdjęć, musisz dodatkowo kliknąć ikonę koła zębatego obok niej, aby przejść do wyboru zdjęć, które mają być wyświetlane. Po zaznaczeniu opcji wyświetlacza możesz też kliknąć na “Podgląd”, aby zobaczysz, jak będzie to wyglądać w praktyce.

Kolory są podstawową opcją i, co nie dziwi, wyświetlają na ekranie różne kolory, które delikatnie przechodzą.

Opcje zdjęć to te, które naprawdę sprawiają, że urządzenie jest bardziej osobiste. Trzy możliwe opcje różnią się nieco pod względem tego, co oferują.

Ramka do zdjęć wyświetla po jednym obrazie naraz, a tablica ze zdjęciami powoli dodaje różne obrazy, które w rezultacie tworzą kolaż. Zdjęcia umożliwiają dostęp do wszystkich zdjęć z biblioteki Zdjęć Google, przesyłając je strumieniowo z serwerów online. Możesz również dołączyć zdjęcia przechowywane na urządzeniu.

Po wybraniu żądanego typu wygaszacza ekranu wybierz ustawienia po prawej stronie jego nazwy (ikona wyglądająca jak koło zębate). Spowoduje to przejście do listy, z której można wybrać źródła, z których mają pochodzić zdjęcia.

Obejmują one (w zależności od tego, z jakich aplikacji korzystasz w telefonie) WhatsApp, Snapchat, Facebook, Instagram, Twitter, foldery z aparatem i pliki do pobrania.

Po zakończeniu wybierania używanych źródeł dotknij przycisku Wstecz, a następnie kliknij Podgląd, aby przetestować wygląd wygaszacza ekranu na urządzeniu.

Jeśli jesteś zadowolony z wyników, możesz wyjść z ustawień. Teraz, gdy masz włączony telefon, powinieneś zobaczyć ustawiony wygaszacz ekranu.

Zmiana tapety na telefonie z Androidem

Ustawienie tapety jest prostsze niż wygaszacza ekranu. Aby zmienić tło na swoim urządzeniu, wybierz Ustawienia -> Tapeta i styl.

W zależności od producenta telefonu możesz znaleźć różne zainstalowane aplikacje oferujące tapety, które możesz kupić, a także paczki tematyczne i ikony.

Niektóre z nich mogą Ci się spodobać, ale zawsze możesz też użyć zdjęć zrobionych samodzielnie lub tych, które są dostarczane z telefonem. Stuknij na “Przeglądaj moje tapety”. Zobaczysz różne opcje, z których możesz przeglądać i wybrać interesujący Ciebie obrazek. Po kliknięciu na wybrany pokaże się okno, w którym będziesz miał zaznaczony “Ekran blokady” i “Ekran startowy”. Domyślnie zaznaczone są obie opcje, ale możesz odklikać wybrany ekran, aby ustawić daną tapetę tylko na jednym z nich.

Wybierz opcję, którą chcesz i to wszystko.

Istnieje również szybszy sposób przejścia do opcji zmiany tapety. Wszystko, czego potrzebujesz, to trochę wolnej przestrzeni na jednym z twoich ekranów. Dotknij i przytrzymaj w dowolnym miejscu pustego obszaru, aż pojawi się menu z opcjami “Tapeta i styl”, “Motywy”, “Widgety” i “Ustawienia”.

Dotknij pierwszej z nich, aby przejść do poznanego wcześniej miejsca w ustawieniach telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.