środa, 19 czerwca

Jak zmienić tapetę lub wygaszacz ekranu na Androidzie?

  1. Wstęp
  2. Czy telefony mają wygaszacze ekranu?
  3. Jak ustawić wygaszacz ekranu na telefonie z Androidem?
  4. Zmiana tapety na telefonie z Androidem

Dostosuj swój telefon z Androidem, korzystając z nowego tła, tapety, a nawet wygaszacza ekranu wyświetlającego Twoje zdjęcia. Pokażemy Ci szybki i łatwy sposób, aby to się stało.

Jedną z najlepszych rzeczy na Androida jest to, że może być dowolnie dostosowywany przez użytkownika. Pokazujemy, jak łatwo jest zmienić tapetę i wygaszacz ekranu na smartfonie z Androidem i usunąć ten nudny, stary ekran główny.

Czy telefony mają wygaszacze ekranu?

Wygaszacze ekranu na nowoczesnych smartfonach różnią się nieco od tych, które można było zobaczyć na starszych komputerach. Dzieje się tak dlatego, że jednym z największych pożeraczy baterii urządzenia jest wyświetlacz, więc zwykle będzie on wyłączany tak szybko, jak to możliwe, gdy nie korzystasz z telefonu.

Android oferuje wbudowany wygaszacz ekranu, który aktywuje się tylko wtedy, gdy urządzenie ładuje się i ma włączony ekran. To może natychmiast zmienić Twój telefon Samsung Galaxy S8, OnePlus 5 lub dowolny inny w ramkę obrazu dla wszystkich twoich zdjęć.

Jak ustawić wygaszacz ekranu na telefonie z Androidem?

Włączanie wygaszacza ekranu jest bardzo proste. Otwórz Ustawienia, a następnie wybierz “Wyświetlacz”. Przewiń w dół menu, aż znajdziesz “Wygaszacz ekranu”. Stuknij w napis, aby wejść do ustawień.

W obszarze Wygaszacza ekranu zobaczysz różne opcje. Domyślnie zaznaczony jest “Brak”. Możesz wybrać jedną z opcji niżej, aby zmienić to ustawienie. W przypadku wybrania wyświetlania zdjęć, musisz dodatkowo kliknąć ikonę koła zębatego obok niej, aby przejść do wyboru zdjęć, które mają być wyświetlane. Po zaznaczeniu opcji wyświetlacza możesz też kliknąć na “Podgląd”, aby zobaczysz, jak będzie to wyglądać w praktyce.

Kolory są podstawową opcją i, co nie dziwi, wyświetlają na ekranie różne kolory, które delikatnie przechodzą.

Opcje zdjęć to te, które naprawdę sprawiają, że urządzenie jest bardziej osobiste. Trzy możliwe opcje różnią się nieco pod względem tego, co oferują.

Ramka do zdjęć wyświetla po jednym obrazie naraz, a tablica ze zdjęciami powoli dodaje różne obrazy, które w rezultacie tworzą kolaż. Zdjęcia umożliwiają dostęp do wszystkich zdjęć z biblioteki Zdjęć Google, przesyłając je strumieniowo z serwerów online. Możesz również dołączyć zdjęcia przechowywane na urządzeniu.

Po wybraniu żądanego typu wygaszacza ekranu wybierz ustawienia po prawej stronie jego nazwy (ikona wyglądająca jak koło zębate). Spowoduje to przejście do listy, z której można wybrać źródła, z których mają pochodzić zdjęcia.

Obejmują one (w zależności od tego, z jakich aplikacji korzystasz w telefonie) WhatsApp, Snapchat, Facebook, Instagram, Twitter, foldery z aparatem i pliki do pobrania.

Po zakończeniu wybierania używanych źródeł dotknij przycisku Wstecz, a następnie kliknij Podgląd, aby przetestować wygląd wygaszacza ekranu na urządzeniu.

Jeśli jesteś zadowolony z wyników, możesz wyjść z ustawień. Teraz, gdy masz włączony telefon, powinieneś zobaczyć ustawiony wygaszacz ekranu.

Zmiana tapety na telefonie z Androidem

Ustawienie tapety jest prostsze niż wygaszacza ekranu. Aby zmienić tło na swoim urządzeniu, wybierz Ustawienia -> Tapeta i styl.

W zależności od producenta telefonu możesz znaleźć różne zainstalowane aplikacje oferujące tapety, które możesz kupić, a także paczki tematyczne i ikony.

Niektóre z nich mogą Ci się spodobać, ale zawsze możesz też użyć zdjęć zrobionych samodzielnie lub tych, które są dostarczane z telefonem. Stuknij na “Przeglądaj moje tapety”. Zobaczysz różne opcje, z których możesz przeglądać i wybrać interesujący Ciebie obrazek. Po kliknięciu na wybrany pokaże się okno, w którym będziesz miał zaznaczony “Ekran blokady” i “Ekran startowy”. Domyślnie zaznaczone są obie opcje, ale możesz odklikać wybrany ekran, aby ustawić daną tapetę tylko na jednym z nich.

Wybierz opcję, którą chcesz i to wszystko.

Istnieje również szybszy sposób przejścia do opcji zmiany tapety. Wszystko, czego potrzebujesz, to trochę wolnej przestrzeni na jednym z twoich ekranów. Dotknij i przytrzymaj w dowolnym miejscu pustego obszaru, aż pojawi się menu z opcjami “Tapeta i styl”, “Motywy”, “Widgety” i “Ustawienia”.

Dotknij pierwszej z nich, aby przejść do poznanego wcześniej miejsca w ustawieniach telefonu.

Może Ciebie również zainteresować:

Jak zrobić zrzut ekranu w systemie Windows

Robienie zrzutu ekranu to coś, co wielu z nas robi każdego dnia i jest przydatne w różnych sytuacjach.Chcesz zachować coś ważnego na przyszłość, podzielić się tym ze znajomym lub uzyskać zda...

Jak skonfigurować wiele monitorów w systemie Windows 11

Jeśli długo pracujesz z domu, prawie na pewno będziesz potrzebować więcej niż jednego wyświetlacza. Drugi (lub trzeci) ekran może zmienić Twoją produktywność, nawet jeśli służy tylko do oddziele...

Jak otworzyć pliki HEIC w systemie Windows 10

Od premiery iOS 11 w 2017 roku wszystkie iPhone'y i iPady domyślnie zapisują zdjęcia w standardzie HEIC.Przejście z JPG może wydawać się dziwne, ale ma znaczące zalety. Rozmiary plików są zw...

Jak podłączyć słuchawki Bluetooth do Chromecasta

Nie jest to szczególnie oczywiste, ale podłączenie pary bezprzewodowych słuchawek Bluetooth do Chromecasta z Google TV jest łatwe i bardzo przydatne.Google nie robi wielkiej sprawy z tej fun...

Jak podłączyć AirPods do Chromebooka

Słuchanie muzyki lub uzyskiwanie lepszej jakości dźwięku podczas przesyłania strumieniowego z serwisu Netflix na Chromebooka jest łatwe dzięki słuchawkom. Ale jeśli nie masz ochoty zaplątać się ...

Jak przesyłać pliki między Androidem a Windowsem

Jako najpopularniejsze na świecie systemy operacyjne dla komputerów stacjonarnych i urządzeń przenośnych, wiele osób regularnie korzysta zarówno z systemu Android, jak i Windows.Większość ap...

Jak otworzyć pliki EPUB w systemie Windows

Zarówno Windows 10, jak i Windows 11 mogą natywnie otwierać różne typy plików, ale nie zawiera to jeszcze EPUB.Pomimo tego, że jest to jeden z najpopularniejszych formatów e-booków, oznacza ...

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w systemie Windows 11

Podobnie jak jego poprzednik, system Windows 11 wykonuje wiele operacji w tle podczas korzystania z niego. Większość z nich jest ważna, aby wszystko działało płynnie, niezależnie od tego, czy ch...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *