środa, 19 czerwca

Jak zablokować reklamy na telefonie z systemem Android?

  1. Użyj przeglądarki Opera
  2. Zainstaluj bezpłatną przeglądarkę Adblock Browser
  3. Blokuj wyskakujące reklamy w Chrome
  4. Użyj trybu Oszczędzania danych

Masz dość reklam, które nachalnie przeszkadzają Tobie w korzystaniu z telefonu z Androidem? Chcesz zablokować reklamy w telefonie? Ten poradnik przedstawia cztery proste sposoby usuwania reklam na telefonie lub tablecie z Androidem.

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób blokować reklamy w systemie Android, prawdopodobnie znajdziesz porady dotyczące plików z hostami i tak dalej. Przerażające, prawda? Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele łatwiejszych sposobów blokowania wyskakujących reklam na Androidzie – wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to pobrać bezpłatną i prostą aplikację.

Zarówno standardowe reklamy, jak i wyskakujące reklamy są nie tylko uciążliwe na urządzeniu mobilnym, ale mogą też na przykład zwiększyć koszt transmisji danych w telefonie, jeśli masz ograniczony plan w abonamencie albo wyczerpany pakiet. Pobieranie “ciężkich” stron internetowych zajmuje wystarczającą ilość danych; nie potrzebujesz ponosić dodatkowych opłat, aby załadować wiadomość marketingową od reklamodawcy.

Zablokowanie reklam jest łatwe, ale może być konieczna zmiana przeglądarki internetowej. Wybierz na przykład Operę lub przeglądarkę Adblock Browser i możesz zablokować wyświetlanie wszystkich reklam na telefonie, ale jeśli chcesz pozostać przy Chrome, możesz również na tej przeglądarce wyłączyć wyskakujące reklamy.

Oto cztery sztuczki, dzięki którym możesz cieszyć się ze znacznie bardziej komfortowego przeglądania stron internetowych, bez reklam. Sprawdź też najlepsze przeglądarki mobilne.

1. Użyj przeglądarki Opera

Jest to zdecydowanie najprostszy sposób na zablokowanie reklam podczas przeglądania internetu w systemie Android, ponieważ bezpłatna przeglądarka Opera zawiera wbudowany bloker reklam. Jednak może to nie być idealne rozwiązanie, jeśli używasz przeglądarki Google Chrome lub Firefox na innych urządzeniach (jeśli tak jest, zobacz trzecią wskazówkę) i chcesz mieć łatwą synchronizację danych pomiędzy nimi.

Nie musisz robić nic skomplikowanego – po prostu zainstaluj Operę i używaj jej tak, jak każdej innej przeglądarki, tyle że bez reklam.

Możesz pobrać przeglądarkę Opera bezpłatnie z Google Play.

2. Zainstaluj bezpłatną przeglądarkę Adblock Browser

Inną alternatywą dla twojej obecnej przeglądarki jest bezpłatna przeglądarka Adblock Browser, stworzona przez tę samą firmę co znany plugin AdBlock.

Przeglądarkę Adblock Browser pobierzesz bezpłatnie z Google Play.

3. Blokuj wyskakujące reklamy w Chrome

Jeśli naprawdę przeszkadzają Ci tylko wyskakujące reklamy, a nie chcesz instalować drugiej przeglądarki, mogą one zostać zablokowane w przeglądarce Google Chrome.

Uruchom przeglądarkę, stuknij w trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz Ustawienia -> Ustawienia witryn.

Przewiń w dół do “Pop-upy i przekierowania” i upewnij się, że suwak jest ustawiony w opcji “Blokuj wyskakujące okienka i przekierowania na stronach (zalecane)”.

Sprawdź również kolejną opcję w ustawieniach – “Reklamy”, suwak powinien być ustawiony na “Blokuj reklamy na stronach, które wyświetlają reklamy uciążliwe lub wprowadzające w błąd”.

4. Użyj trybu Oszczędzania danych

Jeśli używasz przeglądarki Chrome, możesz zrobić kolejny krok, by uniknąć pobierania zbędnych danych z internetu, w tym reklam.

Oszczędzanie danych kompresuje część danych ze stron internetowych, które nie są wymagane na urządzeniach mobilnych. Zapewnia to bardziej płynne przeglądanie Internetu i oszczędza na płatnościach za transmisję danych, ponieważ telefon nie musi już zajmować się pobieraniem zbędnych reklam i animacji.

Może to prowadzić do nieco bardziej “płaskiego” przeglądania stron internetowych i może się zdarzyć, że niektóre strony internetowe będą wyglądać ubogo. Ale zawsze możesz wyłączyć “Oszczędzanie danych” – zajmie Ci to kilka sekund.

Otwórz “Ustawienia” w telefonie, a następnie Połączenia -> Wykorzystanie danych -> Oszczędzanie danych. Aby włączyć oszczędzanie danych w telefonie przesuń na prawo suwak przy “Włącz teraz”.

Może Ciebie również zainteresować:

Jak zrobić zrzut ekranu w systemie Windows

Robienie zrzutu ekranu to coś, co wielu z nas robi każdego dnia i jest przydatne w różnych sytuacjach.Chcesz zachować coś ważnego na przyszłość, podzielić się tym ze znajomym lub uzyskać zda...

Jak skonfigurować wiele monitorów w systemie Windows 11

Jeśli długo pracujesz z domu, prawie na pewno będziesz potrzebować więcej niż jednego wyświetlacza. Drugi (lub trzeci) ekran może zmienić Twoją produktywność, nawet jeśli służy tylko do oddziele...

Jak otworzyć pliki HEIC w systemie Windows 10

Od premiery iOS 11 w 2017 roku wszystkie iPhone'y i iPady domyślnie zapisują zdjęcia w standardzie HEIC.Przejście z JPG może wydawać się dziwne, ale ma znaczące zalety. Rozmiary plików są zw...

Jak podłączyć słuchawki Bluetooth do Chromecasta

Nie jest to szczególnie oczywiste, ale podłączenie pary bezprzewodowych słuchawek Bluetooth do Chromecasta z Google TV jest łatwe i bardzo przydatne.Google nie robi wielkiej sprawy z tej fun...

Jak podłączyć AirPods do Chromebooka

Słuchanie muzyki lub uzyskiwanie lepszej jakości dźwięku podczas przesyłania strumieniowego z serwisu Netflix na Chromebooka jest łatwe dzięki słuchawkom. Ale jeśli nie masz ochoty zaplątać się ...

Jak przesyłać pliki między Androidem a Windowsem

Jako najpopularniejsze na świecie systemy operacyjne dla komputerów stacjonarnych i urządzeń przenośnych, wiele osób regularnie korzysta zarówno z systemu Android, jak i Windows.Większość ap...

Jak otworzyć pliki EPUB w systemie Windows

Zarówno Windows 10, jak i Windows 11 mogą natywnie otwierać różne typy plików, ale nie zawiera to jeszcze EPUB.Pomimo tego, że jest to jeden z najpopularniejszych formatów e-booków, oznacza ...

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w systemie Windows 11

Podobnie jak jego poprzednik, system Windows 11 wykonuje wiele operacji w tle podczas korzystania z niego. Większość z nich jest ważna, aby wszystko działało płynnie, niezależnie od tego, czy ch...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *