sobota, 10 czerwca

Jak zablokować reklamy na telefonie z systemem Android?

  1. Użyj przeglądarki Opera
  2. Zainstaluj bezpłatną przeglądarkę Adblock Browser
  3. Blokuj wyskakujące reklamy w Chrome
  4. Użyj trybu Oszczędzania danych

Masz dość reklam, które nachalnie przeszkadzają Tobie w korzystaniu z telefonu z Androidem? Chcesz zablokować reklamy w telefonie? Ten poradnik przedstawia cztery proste sposoby usuwania reklam na telefonie lub tablecie z Androidem.

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób blokować reklamy w systemie Android, prawdopodobnie znajdziesz porady dotyczące plików z hostami i tak dalej. Przerażające, prawda? Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele łatwiejszych sposobów blokowania wyskakujących reklam na Androidzie – wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to pobrać bezpłatną i prostą aplikację.

Zarówno standardowe reklamy, jak i wyskakujące reklamy są nie tylko uciążliwe na urządzeniu mobilnym, ale mogą też na przykład zwiększyć koszt transmisji danych w telefonie, jeśli masz ograniczony plan w abonamencie albo wyczerpany pakiet. Pobieranie “ciężkich” stron internetowych zajmuje wystarczającą ilość danych; nie potrzebujesz ponosić dodatkowych opłat, aby załadować wiadomość marketingową od reklamodawcy.

Zablokowanie reklam jest łatwe, ale może być konieczna zmiana przeglądarki internetowej. Wybierz na przykład Operę lub przeglądarkę Adblock Browser i możesz zablokować wyświetlanie wszystkich reklam na telefonie, ale jeśli chcesz pozostać przy Chrome, możesz również na tej przeglądarce wyłączyć wyskakujące reklamy.

Oto cztery sztuczki, dzięki którym możesz cieszyć się ze znacznie bardziej komfortowego przeglądania stron internetowych, bez reklam. Sprawdź też najlepsze przeglądarki mobilne.

1. Użyj przeglądarki Opera

Jest to zdecydowanie najprostszy sposób na zablokowanie reklam podczas przeglądania internetu w systemie Android, ponieważ bezpłatna przeglądarka Opera zawiera wbudowany bloker reklam. Jednak może to nie być idealne rozwiązanie, jeśli używasz przeglądarki Google Chrome lub Firefox na innych urządzeniach (jeśli tak jest, zobacz trzecią wskazówkę) i chcesz mieć łatwą synchronizację danych pomiędzy nimi.

Nie musisz robić nic skomplikowanego – po prostu zainstaluj Operę i używaj jej tak, jak każdej innej przeglądarki, tyle że bez reklam.

Możesz pobrać przeglądarkę Opera bezpłatnie z Google Play.

2. Zainstaluj bezpłatną przeglądarkę Adblock Browser

Inną alternatywą dla twojej obecnej przeglądarki jest bezpłatna przeglądarka Adblock Browser, stworzona przez tę samą firmę co znany plugin AdBlock.

Przeglądarkę Adblock Browser pobierzesz bezpłatnie z Google Play.

3. Blokuj wyskakujące reklamy w Chrome

Jeśli naprawdę przeszkadzają Ci tylko wyskakujące reklamy, a nie chcesz instalować drugiej przeglądarki, mogą one zostać zablokowane w przeglądarce Google Chrome.

Uruchom przeglądarkę, stuknij w trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz Ustawienia -> Ustawienia witryn.

Przewiń w dół do “Pop-upy i przekierowania” i upewnij się, że suwak jest ustawiony w opcji “Blokuj wyskakujące okienka i przekierowania na stronach (zalecane)”.

Sprawdź również kolejną opcję w ustawieniach – “Reklamy”, suwak powinien być ustawiony na “Blokuj reklamy na stronach, które wyświetlają reklamy uciążliwe lub wprowadzające w błąd”.

4. Użyj trybu Oszczędzania danych

Jeśli używasz przeglądarki Chrome, możesz zrobić kolejny krok, by uniknąć pobierania zbędnych danych z internetu, w tym reklam.

Oszczędzanie danych kompresuje część danych ze stron internetowych, które nie są wymagane na urządzeniach mobilnych. Zapewnia to bardziej płynne przeglądanie Internetu i oszczędza na płatnościach za transmisję danych, ponieważ telefon nie musi już zajmować się pobieraniem zbędnych reklam i animacji.

Może to prowadzić do nieco bardziej “płaskiego” przeglądania stron internetowych i może się zdarzyć, że niektóre strony internetowe będą wyglądać ubogo. Ale zawsze możesz wyłączyć “Oszczędzanie danych” – zajmie Ci to kilka sekund.

Otwórz “Ustawienia” w telefonie, a następnie Połączenia -> Wykorzystanie danych -> Oszczędzanie danych. Aby włączyć oszczędzanie danych w telefonie przesuń na prawo suwak przy “Włącz teraz”.

Może Ciebie również zainteresować:

Jak zacząć przygodę z joggingiem i utrzymać regularność treningów?
Jogging jest jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na poprawę kondycji fizycznej i samopoczucia. Dla wielu osób jest także formą relaksu i sposobem na odprężenie się po intensywnym dniu....
Jak zwiększyć wydajność swojego komputera? Praktyczne wskazówki
W dzisiejszym świecie, w którym korzystamy z komputerów do wielu celów, wydajność naszego sprzętu jest kluczowa. Czy to w pracy, podczas grania w gry, czy też przeglądania internetu, chcemy, aby...
Odkryj magię muzyki: Jak wybrać instrument muzyczny dla siebie
Muzyka jest niezwykłą formą wyrazu, która potrafi poruszyć nasze emocje i przynieść wiele radości. Jeśli chciałbyś wejść w świat muzyki i nauczyć się grać na instrumencie, istnieje wiele możliwo...
6 podstawowych wskazówek dla lepszych zdjęć krajobrazowych
Fotografia krajobrazowa obejmuje szerokie spektrum tematyczne, począwszy od prostych martwych natur, przez klasyczną fotografię przyrody, aż po fotografię architektury. Istnieje wiele rzeczy, kt...
Fotografowanie jesieni - poradnik dla początkujących
Na końcu lata, gdy wieczory stają się krótsze, a noce znacznie chłodniejsze, natura wokół nas zmienia się zauważalnie szybciej. Zanim drzewa zrzucą swoje letnie szaty, nabierają jaskrawych kolor...
W jakiej kolejności oglądać filmy i seriale DC?
DCEU (DC Extended Universe) to dość chaotyczna oś czasu do rozwikłania, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że niektóre filmy nie pasują do ogólnego kanonu.Jeśli jednak chcesz odświeżyć sw...
Jak grać w grę planszową “Pędzące Ślimaki”? Zasady gry
Pędzące Ślimaki to prosta i zabawna gra karciana dla całej rodziny, zaprojektowana przez znanego autora Reiner Knizia. Jest to trzecia gra z serii “pędzących” gier, po Pędzących Żółwiach i Pędzących ...
Jak grać w grę planszową “Karmaka”? Zasady gry
Karmaka to taktyczna gra karciana, która rozgrywa się na przestrzeni wielu “żyć”. Każdy gracz zaczyna grę jako Żuk Gnojarz, z kartami w ręce i małą, osobistą talią. Kiedy skończą ci się karty, twoje ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *