wtorek, 23 lipca

Jak usunąć reklamy w YouTube?

W przypadku częstych odwiedzin YouTube reklamy mogą być prawdziwym problemem. Pokażemy Ci, jak zatrzymać wyświetlanie reklam w YouTube, by zapewnić sobie wygodę oglądania.

  1. Wstęp
  2. Czy blokowanie reklam jest legalne?
  3. Czy możesz zapłacić za usunięcie reklam z YouTube?
  4. Użyj narzędzia do blokowania reklam w przeglądarce
  5. Użyj narzędzia do blokowania reklam w systemie Android

Ilość wysokiej jakości treści, które możesz oglądać w YouTube za darmo, jest zdumiewająca. Oczywiście nie jest to tak naprawdę bez kosztów, a zazwyczaj ma to formę reklamy – czyli płacisz swoim czasem i uwagą. Większość z nich można pominąć po pięciu sekundach, co jest niewielką ceną za treści, które otrzymujesz, ale coraz częściej pojawiają się dłuższe reklamy, które musisz w całości obejrzeć.

Chociaż rozumiemy ten sposób kapitalizacji treści, naprawdę nie ma sensu spędzać trzydziestu sekund na oglądaniu samochodu, którego nie masz zamiaru kupować, zwłaszcza gdy chcesz tylko zobaczyć np. dwuminutową lekcję przygotowywania naleśników. Poniżej wyjaśniamy, jak możesz usunąć reklamy w YouTube.

Czy blokowanie reklam jest legalne?

Nie ma nic nielegalnego w blokowaniu reklam. W rzeczywistości popularna aplikacja Adblock Plus przeszła długą sprawę sądową w 2015 r., gdy grupa niemieckich wydawców twierdziła, że ​​nielegalne jest blokowanie reklam na stronach, które były jej własnością. Sędzia w sprawie ostatecznie poparł Adblock Plus, który wydaje się mieć precedens dla tego rodzaju przypadków.

Oczywiście istnieje silniejszy argument na temat moralności blokowania reklam. W końcu konsumujesz produkt lub usługę, której jedynym kosztem jest ciągłe oglądanie reklam, aby pokryć koszty produkcji i dystrybucji. To ciągła bitwa, ponieważ reklamy mogą okazać się uciążliwe, gdy są źle zrobione, co sprawia, że ​​odwiedzanie witryny są nieprzyjemne. Z drugiej strony, ktoś musi zapłacić rachunki, a treść nie zostanie odtworzona w pierwszej kolejności, a jeśli podoba ci się treść, powinieneś wspierać twórcę. Podobnie jak wszystkie rozterki moralne, ostateczny wybór spoczywa na własnych ocenach wartości.

Czy możesz zapłacić za usunięcie reklam z YouTube?

W tej chwili dostępna jest usługa subskrypcji YouTube Premium, dzięki której można zyskać możliwość oglądania bez reklam, pobierania treści oraz odtwarzania w tle. Aktualnie można skorzystać z darmowego 1-miesięcznego okresu próbnego, po którym – jeżeli zdecydujemy się na dalsze korzystanie z usługi – zapłacimy 23,99 zł/miesiąc.

Użyj narzędzia do blokowania reklam w przeglądarce

Najbardziej oczywistym sposobem na pozbycie się niechcianych reklam jest użycie dedykowanego narzędzia do blokowania reklam. Większość przeglądarek ma wiele dostępnych, często za darmo lub za dobrowolnym datkiem.

Chrome

Jeśli jesteś użytkownikiem przeglądarki Chrome, sposobem na znalezienie i zainstalowanie narzędzia do blokowania reklam jest otwarcie w strony https://chrome.google.com/webstore/category/extensions?hl=pl i wyszukanie rozszerzeń po frazie “blokowanie reklam” lub podobnej. Zobaczysz kilka opcji w sekcji Rozszerzenia. Kliknij “Więcej rozszerzeń”, aby otworzyć pełen zakres oferowanych dodatków.

Jednym z nich, który wiemy, że jest bardzo skuteczny, jest wspomniany wcześniej Adblock Plus. Kliknij na tego, którego chcesz użyć, a następnie kliknij przycisk Dodaj do Chrome.

Teraz po prawej stronie paska wyszukiwania Chrome powinna pojawić się ikona. Kliknięcie tego spowoduje wyświetlenie różnych ustawień, których można używać z oprogramowaniem. Pamiętaj, że jeśli regularnie korzystasz z witryny, możesz dodać ją do białej listy aplikacji, aby wyświetlała reklamy i umożliwiała twórcom zarabianie na treściach, które lubisz.

Firefox

Jeśli Firefox jest Twoją ulubioną przeglądarką, to jest to prawie ta sama metoda. Otwórz stronę https://addons.mozilla.org/pl/firefox/extensions/. Wpisz np. “blocking ads” w polu wyszukiwania w prawym górnym rogu, wybierz aplikację, której chcesz użyć, na wyświetlonej liście, a następnie kliknij “Dodaj do firefoksa”.

Microsoft Edge

W dużym stopniu jest tak samo, jak w powyższych przeglądarkach – również dostępne są blokery reklam dla Edge. Aby je zainstalować, otwórz stronę https://microsoftedge.microsoft.com/addons/Microsoft-Edge-Extensions-Home. Wyszukaj “blokowanie reklam” i przejrzyj listę wyników. Po wybraniu rozszerzenia kliknij na “Pobierz”, aby dodać je do przeglądarki. Po zakończeniu powinien pojawić się w sekcji Rozszerzenia w Edge. Kliknij “Włącz” i możesz rozpocząć wyświetlanie filmów w YouTube bez reklam.

Użyj narzędzia do blokowania reklam w systemie Android

Podczas gdy Android jest bardziej otwartą platformą niż iOS, wydaje się, że doszło do bitwy pomiędzy tymi systemami, a Google często znajduje sposoby na obejście blokerów reklam. W tej chwili nie jest jasne, która jest najlepsza droga do YouTube bez reklam, ale jedną z ciekawszych opcji jest zainstalowanie dedykowanej przeglądarki z wbudowanym blokerem. W tej chwili naszą ulubioną jest Adblock Browser dla Androida, która jest darmowa i można ją znaleźć w Google Play Store. Zainstaluj aplikację, przejdź do serwisu YouTube i trzymaj kciuki, aby wszystkie reklamy były skutecznie blokowane.

Może Ciebie również zainteresować:

Jak zrobić zrzut ekranu w systemie Windows

Robienie zrzutu ekranu to coś, co wielu z nas robi każdego dnia i jest przydatne w różnych sytuacjach. Chcesz zachować coś ważnego na przyszłość, podzielić się tym ze znajomym lub uzyskać zda...

Jak skonfigurować wiele monitorów w systemie Windows 11

Jeśli długo pracujesz z domu, prawie na pewno będziesz potrzebować więcej niż jednego wyświetlacza. Drugi (lub trzeci) ekran może zmienić Twoją produktywność, nawet jeśli służy tylko do oddziele...

Jak otworzyć pliki HEIC w systemie Windows 10

Od premiery iOS 11 w 2017 roku wszystkie iPhone'y i iPady domyślnie zapisują zdjęcia w standardzie HEIC. Przejście z JPG może wydawać się dziwne, ale ma znaczące zalety. Rozmiary plików są zw...

Jak podłączyć słuchawki Bluetooth do Chromecasta

Nie jest to szczególnie oczywiste, ale podłączenie pary bezprzewodowych słuchawek Bluetooth do Chromecasta z Google TV jest łatwe i bardzo przydatne. Google nie robi wielkiej sprawy z tej fun...

Jak podłączyć AirPods do Chromebooka

Słuchanie muzyki lub uzyskiwanie lepszej jakości dźwięku podczas przesyłania strumieniowego z serwisu Netflix na Chromebooka jest łatwe dzięki słuchawkom. Ale jeśli nie masz ochoty zaplątać się ...

Jak przesyłać pliki między Androidem a Windowsem

Jako najpopularniejsze na świecie systemy operacyjne dla komputerów stacjonarnych i urządzeń przenośnych, wiele osób regularnie korzysta zarówno z systemu Android, jak i Windows. Większość ap...

Jak otworzyć pliki EPUB w systemie Windows

Zarówno Windows 10, jak i Windows 11 mogą natywnie otwierać różne typy plików, ale nie zawiera to jeszcze EPUB. Pomimo tego, że jest to jeden z najpopularniejszych formatów e-booków, oznacza ...

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w systemie Windows 11

Podobnie jak jego poprzednik, system Windows 11 wykonuje wiele operacji w tle podczas korzystania z niego. Większość z nich jest ważna, aby wszystko działało płynnie, niezależnie od tego, czy ch...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *