sobota, 10 czerwca

Jak odczytać wiadomość WhatsApp bez potwierdzenia odczytania u nadawcy?

  1. Wyłączenie “Potwierdzenia odczytu”
  2. Tryb samolotowy / wyłączenie Internetu
  3. Widget Android
  4. Pasek powiadomień

Czasami możesz chcieć przeczytać wiadomość WhatsApp bez konieczności natychmiastowej odpowiedzi. Oto sposoby, jak zatrzymać wyświetlenie dwóch niebieskich ptaszków w rozmowie na WhatsApp i uniknąć sytuacji, w której nadawca pomyśli, że ignorujesz wiadomości od niego. Poniżej sprawdzone sposoby, jak odczytać wiadomość WhatsApp, aby nie została oznaczona jako przeczytana.

1. Wyłączenie “Potwierdzenia odczytu”

Uruchom WhatsApp i stuknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz Ustawienia -> Prywatność. W tym menu zobaczysz opcję “Potwierdzenia odczytu“, którą możesz wyłączyć, odznaczając pole obok niej.

Wyłączenie “Potwierdzenia odczytu” w ustawieniach WhatsApps powoduje wyłączenie niebieskich ptaszków, która pokazują, że wiadomość została przeczytana. Jeśli wyłączysz potwierdzenia odczytu, nie będziesz wysyłać ani otrzymywać potwierdzeń odczytu. Potwierdzenia odczytu są zawsze wysyłane w czatach grupowych.

Domyślnie WhatsApp powiadamia obie strony w rozmowie o stanie odczytu wiadomości. Używa systemu oznaczeń, w którym jeden szary ptaszek oznacza wysłanie wiadomości, dwa szare oznaczają, że ​​została dostarczona, a dwa niebieskie oznaczają, że została przeczytana. Tego nie można wyłączyć w rozmowach grupowych, ale w przypadku czatów pomiędzy dwoma osobami można łatwo wyłączyć potwierdzenia odczytu.

Jeśli nie lubisz funkcjonalności potwierdzeń przeczytania wiadomości, możesz wyłączyć tę opcję za pomocą ustawień aplikacji – ale działa to w obie strony. Jeśli nie chcesz, aby ludzie widzieli, kiedy przeczytałeś ich wiadomość, nie będziesz w stanie zobaczyć, kiedy przeczytali Twoją.

2. Tryb samolotowy / wyłączenie Internetu

Jeśli chcesz, aby potwierdzenia przeczytania były włączone, ale nie chcesz, aby nadawca wiedział, że przeczytałeś jego wiadomość, istnieje inna sztuczka, która może tymczasowo uniemożliwić pojawienie się dwóch niebieskich znaczników. Tryb samolotowy lub wyłączenie połączenia internetowego uniemożliwia oznaczanie wiadomości WhatsApp jako przeczytanej, przynajmniej do czasu ponownego połączenia z Internetem.

Po otrzymaniu wiadomości WhatsApp powiadomienie pojawi się na ekranie blokady (jeśli nie korzystasz aktualnie z telefonu) i na pasku powiadomień. Zanim otworzysz wiadomość, włącz tryb samolotowy (lub wyłącz Internet w telefonie), co zakończy połączenie Wi-Fi i komórkową transmisję danych. WhatsApp nie będzie mógł połączyć się z serwerami, aby poinformować nadawcę, że przeczytałeś tę wiadomość.

Po przeczytaniu wiadomości wyjdź z rozmowy i w widoku listy czatów dotknij i przytrzymaj rozmowę, aby uzyskać dostęp do różnych opcji. Wybierz “Oznacz jako nieprzeczytane”, a następnie włącz połączenie transmisji danych.

Pamiętaj jednak, że ta metoda daje niespójne wyniki na różnych urządzeniach i zalecamy zamiast tego wyłączyć potwierdzenia odczytu (tak jak to opisano powyżej) lub skorzystać z następnej wskazówki.

3. Widget Android

Istnieje alternatywna metoda, która nie wyłącza potwierdzeń WhatsApp, ani nie rozłącza telefonu z Internetem, ale dotyczy tylko użytkowników Androida. Aby przeczytać wiadomość WhatsApp bez poinformowania nadawcy wiedz, że możesz przeczytać wiadomość za pomocą widgetu WhatsApp.

Aby dodać widget WhatsApp do ekranu głównego, dotknij i przytrzymaj wolny obszar ekranu, a następnie wybierz Widgety. Kontynuuj przewijanie, aż znajdziesz WhatsApp, a następnie dotknij i przytrzymaj widget WhatsApp 4 x 2. Widżet pojawi się pod Twoim palcem; przeciągnij go tam, gdzie chcesz, aby pojawił się na ekranie głównym, a następnie puść.

To proste, ale skuteczne rozwiązanie doskonale nadaje się do ignorowania określonego nadawcy, ale pozwala nadal korzystać z telefonu, a nawet odpowiadać na inne wiadomości bez konieczności wysyłania potwierdzeń odczytu do nadawcy, którego chcesz zignorować. Pamiętaj jednak, że będziesz mógł zobaczyć tylko wiadomość i emotikony; zdjęcia, filmy i notatki głosowe nie są obsługiwane przez widget.

Jeśli nosisz zegarek lub tracker aktywności, który jest w stanie odczytać wiadomości WhatsApp, powinieneś sprawdzić, czy nie otwierają one automatycznie wiadomości i nie zaznaczają ich jako przeczytanych.

4. Pasek powiadomień

Ostatnim sposobem na odczytanie (lub przynajmniej częściowe przeczytanie) wiadomości WhatsApp bez powiadomienia nadawcy jest przeczytanie powiadomienia na ekranie blokady lub na pasku powiadomień – ale zachowaj ostrożność, aby go nie otworzyć, gdy próbujesz rozszerzyć powiadomienie (w każdym przypadku będzie to obsługiwane tylko przez niektóre urządzenia z Androidem). Wyczyść powiadomienia po wyświetleniu podglądu wiadomości, aby później przypadkowo nie otworzyć rozmowy.

Może Ciebie również zainteresować:

Jak zacząć przygodę z joggingiem i utrzymać regularność treningów?
Jogging jest jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na poprawę kondycji fizycznej i samopoczucia. Dla wielu osób jest także formą relaksu i sposobem na odprężenie się po intensywnym dniu....
Jak zwiększyć wydajność swojego komputera? Praktyczne wskazówki
W dzisiejszym świecie, w którym korzystamy z komputerów do wielu celów, wydajność naszego sprzętu jest kluczowa. Czy to w pracy, podczas grania w gry, czy też przeglądania internetu, chcemy, aby...
Odkryj magię muzyki: Jak wybrać instrument muzyczny dla siebie
Muzyka jest niezwykłą formą wyrazu, która potrafi poruszyć nasze emocje i przynieść wiele radości. Jeśli chciałbyś wejść w świat muzyki i nauczyć się grać na instrumencie, istnieje wiele możliwo...
6 podstawowych wskazówek dla lepszych zdjęć krajobrazowych
Fotografia krajobrazowa obejmuje szerokie spektrum tematyczne, począwszy od prostych martwych natur, przez klasyczną fotografię przyrody, aż po fotografię architektury. Istnieje wiele rzeczy, kt...
Fotografowanie jesieni - poradnik dla początkujących
Na końcu lata, gdy wieczory stają się krótsze, a noce znacznie chłodniejsze, natura wokół nas zmienia się zauważalnie szybciej. Zanim drzewa zrzucą swoje letnie szaty, nabierają jaskrawych kolor...
W jakiej kolejności oglądać filmy i seriale DC?
DCEU (DC Extended Universe) to dość chaotyczna oś czasu do rozwikłania, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że niektóre filmy nie pasują do ogólnego kanonu.Jeśli jednak chcesz odświeżyć sw...
Jak grać w grę planszową “Pędzące Ślimaki”? Zasady gry
Pędzące Ślimaki to prosta i zabawna gra karciana dla całej rodziny, zaprojektowana przez znanego autora Reiner Knizia. Jest to trzecia gra z serii “pędzących” gier, po Pędzących Żółwiach i Pędzących ...
Jak grać w grę planszową “Karmaka”? Zasady gry
Karmaka to taktyczna gra karciana, która rozgrywa się na przestrzeni wielu “żyć”. Każdy gracz zaczyna grę jako Żuk Gnojarz, z kartami w ręce i małą, osobistą talią. Kiedy skończą ci się karty, twoje ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *