środa, 19 czerwca

Jak korzystać z aplikacji kontroli rodzicielskiej na telefonie Samsung?

  1. Wstęp
  2. Pierwsze kroki w kontroli rodzicielskiej Samsung
  3. Ograniczanie aplikacji w Samsungu
  4. Jak korzystać z aplikacji kontroli rodzicielskiej na Samsung Galaxy
  5. Filtrowanie treści w internecie
  6. Znalezienie dziecka za pomocą smartfona Samsung

Wstęp

A więc Twoje dziecko dostało telefon Samsung. Może “z drugiej ręki”, może jest zupełnie nowy. Jednak tak czy inaczej, możesz rozważyć skonfigurowanie kontroli rodzicielskiej.

Jesteś rodzicem – wybór, jak daleko chcesz się posunąć, zależy od Ciebie – ale w poniższym artykule przedstawimy to, co musisz wiedzieć o korzystaniu z kontroli rodzicielskiej w telefonie Samsung.

Pierwsze kroki w kontroli rodzicielskiej Samsung

Jeśli rezygnujesz ze starego urządzenia, najpierw wyczyść je, aby usunąć swoje dane osobowe. Kroki, które należy wykonać, będą się nieco różnić w zależności od posiadanego urządzenia. Wykonaj jeden z następujących zestawów kroków:

Wybierz Ustawienia – Ogólne zarządzanie – Resetuj – Przywracanie danych fabrycznych
Wybierz Ustawienia – Kopia zapasowa i resetuj – Przywracanie danych fabrycznych
Wybierz Ustawienia – Prywatność – Przywróć dane fabryczne

Przed skonfigurowaniem smartfona Samsung dla swojego dziecka, będziesz również chciał utworzyć dla niego konto Samsung. Możesz zostać poproszony o wykonanie tej czynności podczas uruchamiania urządzenia po zresetowaniu. Ewentualnie wykonaj następujące kroki:

Wybierz Ustawienia – Konta – Dodaj konto
Wybierz konto Samsung – Utwórz konto
Wpisz adres e-mail i datę urodzenia dziecka i wybierz hasło
Zaakceptuj warunki korzystania
Być może będziesz musiał zweryfikować adres e-mail swojego dziecka

Ograniczanie aplikacji w Samsungu

Wciągające gry, serwisy randkowe – istnieje mnóstwo aplikacji, do których możesz nie chcieć, aby Twoje dziecko miało dostęp na swoim smartfonie. Na szczęście istnieje wiele opcji ograniczających aplikacje na telefonie Twojego syna lub córki.

W przeciwieństwie do tabletów, telefony Samsung nie zawierają kontroli rodzicielskiej jako części systemu operacyjnego telefonu. Jeśli więc chcesz ograniczyć aplikacje, musisz zainstalować aplikację kontroli rodzicielskiej lub skorzystać z funkcji kontroli rodzicielskiej Google Play.

Korzystanie z aplikacji kontroli rodzicielskiej jest najlepsze, jeśli chcesz całkowicie zablokować dostęp dziecka do takich rzeczy jak internet, dane komórkowe lub połączenia i SMS-y. Lub jeśli chcesz mieć pełne prawo do określania aplikacji, do których Twoje dziecko może mieć dostęp.

Na rynku dostępne są dziesiątki aplikacji do kontroli rodzicielskiej na telefony z Androidem. Oto tylko kilka przykładów.

Jak korzystać z aplikacji kontroli rodzicielskiej na Samsung Galaxy

Family Link – ta bezpłatna aplikacja Google pozwala zaimplementować kontrolę rodzicielską dla dziecka w wieku do 13 lat. Możesz zatwierdzać aplikacje, które dziecko będzie mogło pobierać ze sklepu Google Play, ustawić limity czasu ekranu i czas oczekiwania na urządzenie. Możesz także monitorować lokalizację swojego dziecka i zdalnie blokować smartfon lub ukrywać aplikacje, np. na czas nauki lub snu.
Qustodio – ta aplikacja umożliwia blokowanie aplikacji, ustawianie limitów czasu na ekranie telefonu dziecięcego, filtrowanie nieodpowiednich treści podczas przeglądania stron internetowych, ustawianie ograniczeń użycia aplikacji, monitorowanie wiadomości tekstowych, uzyskiwanie tygodniowego raportu na temat korzystania z telefonu przez dziecko oraz monitorowanie położenia dziecka. Aplikacja ma darmową wersję i wersję premium.
Miejsce dla dzieci – ta aplikacja może blokować instalację i używanie wszystkich aplikacji i ustawień, które nie są przez Ciebie zatwierdzone, blokować połączenia przychodzące, a nawet Wi-Fi. Aplikacja ma darmową wersję i wersję premium.
Czas na ekranie – pozwoli Ci ustawić limit czasu na codzienne korzystanie z telefonu, blokować określone aplikacje, zatwierdzać nowe aplikacje i ograniczać korzystanie z telefonu w określonych porach dnia (np. w godzinach szkolnych lub w łóżku). Aplikacja ma darmową wersję i wersję premium.

Jeśli nie chcesz zatwierdzać wszystkich aplikacji używanych przez Twojego syna lub córkę w ich smartfonie Samsung, możesz zamiast tego użyć kontroli rodzicielskiej sklepu Google Play. Ta opcja nie pozwoli Ci w pełni zdecydować, które aplikacje może pobierać Twoje dziecko. Zamiast tego umożliwia ograniczenie zakupów, a także pobieranie aplikacji i treści, które nie są odpowiednie dla wieku.

Pamiętaj, że kontrola rodzicielska w sklepie Google Play zależy od urządzenia. Oznacza to, że musisz je skonfigurować na każdym urządzeniu, do którego dziecko ma dostęp.

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest ustawienie ograniczeń zakupu. Dzięki temu Twój syn lub córka będzie mógł kupować tylko aplikacje, gry, filmy, produkty w aplikacji itp. za Twoją zgodą.

Oto, jak je skonfigurować:

Otwórz aplikację Sklep Play
Upewnij się, że jesteś zalogowany przy użyciu konta Google, do którego Twoje dziecko nie ma hasła
Stuknij ikonę Menu w prawym górnym rogu ekranu
Wybierz Ustawienia -> Uwierzytelnianie
Możesz zaznaczyć Uwierzytelnianie biometryczne
W opcji “Wymagaj uwierzytelniania przy zakupach” upewnij się, że jest zaznaczona opcja “Przy każdym zakupie w Google Play na tym urządzeniu”.

Twoje hasło Google będzie musiało być teraz wprowadzane za każdym razem, gdy dokonasz zakupu w Sklepie Play na tym urządzeniu. Jeśli jednak chcesz ograniczyć dostęp do bezpłatnych treści, w tym aplikacji, filmów itp., które mogą nie być odpowiednie dla wieku, musisz skonfigurować ograniczenia wiekowe Google Play:

Otwórz aplikację Sklep Play
Stuknij ikonę Menu w prawym górnym rogu ekranu
Wybierz Ustawienia -> Rodzina -> Kontrola Rodzicielska
Za pomocą suwaka włącz Kontrolę rodzicielską
Zostaniesz poproszony o skonfigurowanie kodu PIN, bez którego nie będzie możliwe dokonanie zmiany ustawień kontroli lub jej wyłączenie
Możesz teraz wybrać ograniczenia dotyczące poziomu dojrzałości w przypadku pobierania i kupowania aplikacji i gier, filmów, telewizji, czasopism, muzyki i książek

Jeśli masz skonfigurowane ograniczenia treści w sklepie Google Play, Twój syn lub córka nie będzie mógł kupować w Google Play żadnych nieodpowiednich filmów, programów telewizyjnych, gier itp. z powodu wieku. Ale to nie znaczy, że nie mogą napotkać nieodpowiednich treści, przeglądając sieć. Jeśli martwisz się nieodpowiednią lub bezpośrednią treścią online, możesz skonfigurować filtr treści.

Filtrowanie treści w internecie

Jeśli chcesz filtrować zawartość, pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że smartfon Samsung prawdopodobnie posiada zainstalowaną przeglądarkę Samsung. Podczas gdy Samsung Internet jest wyposażony w blokowanie reklam, nie ma w sobie żadnych filtrów dla nieodpowiednich treści.

Oznacza to, że masz dwie opcje:

Możesz zainstalować aplikację taką jak SPIN Safe Browser lub Qustodio, która za roczną opłatą zablokuje dostęp do pornografii i innych nieodpowiednich treści we wszystkich przeglądarkach na telefonie Twojego dziecka.
Możesz używać aplikacji Google lub Google Chrome do przeglądania Internetu przez dziecko, co pozwala włączyć funkcję SafeSearch, która filtruje nieodpowiednie wyniki wyszukiwania w Google.

Spośród tych dwóch opcji, użycie specjalistycznego filtru treści jest metodą bardziej niezawodną. Filtr SafeSearch nie blokuje dostępu do nieodpowiednich stron, jeśli adres URL jest wpisany bezpośrednio w przeglądarce i nie działa w przeglądarkach innych niż Google, takich jak Samsung Internet, co oznacza, że ​​musisz odinstalować te przeglądarki, a być może nawet zablokować.

Ale nawet aplikacje takie jak SPIN Safe Browser nie są niezawodne. Czasami nieodpowiednie strony internetowe mogą prześlizgnąć się przez filtr. Jeśli jest to coś, co naprawdę Cię martwi, zastanów się, czy Twoje dziecko jest gotowe do przeglądania internetu bez nadzoru.

Znalezienie dziecka za pomocą smartfona Samsung

Jedną z zalet uzyskania swojego pierwszego telefonu przez Twojego syna lub córkę, jest spokój ducha, który przychodzi z możliwością znalezienia ich, jeśli tego potrzebujesz. Z telefonem w kieszeni Twoje dziecko może dzwonić lub pisać, a Ty możesz się z nim kontaktować. Ale jeśli mają smartfona, dla dodatkowej ochrony można również użyć aplikacji, aby znaleźć lokalizację telefonu.

Niektóre aplikacje kontroli rodzicielskiej zawierają lokalizator jako część zestawu innych funkcji. Dwie, o których już wcześniej rozmawialiśmy, dadzą ci w czasie rzeczywistym informacje o lokalizacji telefonu Twojego dziecka: Family Link i Qustodio.

Jeśli jednak nie chcesz korzystać z aplikacji kontroli rodzicielskiej, istnieje wiele innych aplikacji na Androida, które służą do lokalizowania członków Twojej rodziny. Life360 i Find My Kids, dają ci w czasie rzeczywistym informacje o lokalizacji każdego telefonu, do którego masz uprawnienia do śledzenia, w tym do Twoich dzieci. Te aplikacje mogą również ostrzegać, gdy członkowie rodziny przyjeżdżają lub opuszczają wybrane miejsca docelowe, takie jak szkoła lub dom, i śledzić poziomy baterii telefonu, tak aby móc zainterweniować w przypadku ryzyka, że telefon Twojego dziecka nie będzie działał.

Możesz zainstalować dowolną z tych aplikacji, pobierając je ze sklepu Google Play. Upewnij się, że pobierasz je na swój telefon, a także dziecka.

Może Ciebie również zainteresować:

Jak zrobić zrzut ekranu w systemie Windows

Robienie zrzutu ekranu to coś, co wielu z nas robi każdego dnia i jest przydatne w różnych sytuacjach.Chcesz zachować coś ważnego na przyszłość, podzielić się tym ze znajomym lub uzyskać zda...

Jak skonfigurować wiele monitorów w systemie Windows 11

Jeśli długo pracujesz z domu, prawie na pewno będziesz potrzebować więcej niż jednego wyświetlacza. Drugi (lub trzeci) ekran może zmienić Twoją produktywność, nawet jeśli służy tylko do oddziele...

Jak otworzyć pliki HEIC w systemie Windows 10

Od premiery iOS 11 w 2017 roku wszystkie iPhone'y i iPady domyślnie zapisują zdjęcia w standardzie HEIC.Przejście z JPG może wydawać się dziwne, ale ma znaczące zalety. Rozmiary plików są zw...

Jak podłączyć słuchawki Bluetooth do Chromecasta

Nie jest to szczególnie oczywiste, ale podłączenie pary bezprzewodowych słuchawek Bluetooth do Chromecasta z Google TV jest łatwe i bardzo przydatne.Google nie robi wielkiej sprawy z tej fun...

Jak podłączyć AirPods do Chromebooka

Słuchanie muzyki lub uzyskiwanie lepszej jakości dźwięku podczas przesyłania strumieniowego z serwisu Netflix na Chromebooka jest łatwe dzięki słuchawkom. Ale jeśli nie masz ochoty zaplątać się ...

Jak przesyłać pliki między Androidem a Windowsem

Jako najpopularniejsze na świecie systemy operacyjne dla komputerów stacjonarnych i urządzeń przenośnych, wiele osób regularnie korzysta zarówno z systemu Android, jak i Windows.Większość ap...

Jak otworzyć pliki EPUB w systemie Windows

Zarówno Windows 10, jak i Windows 11 mogą natywnie otwierać różne typy plików, ale nie zawiera to jeszcze EPUB.Pomimo tego, że jest to jeden z najpopularniejszych formatów e-booków, oznacza ...

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w systemie Windows 11

Podobnie jak jego poprzednik, system Windows 11 wykonuje wiele operacji w tle podczas korzystania z niego. Większość z nich jest ważna, aby wszystko działało płynnie, niezależnie od tego, czy ch...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *